Európa-bajnoki sikerhétvége

2022. július 02. szombat 12:14
Két nemzetközi versenyen is óriási sikereket ért el a Miskolci Majorette Együttes.

A Miskolci Majorette Együttes versenyzői két rangos Európa-Bajnoki megmérettetésen vettek részt június 22-26 között. Horvátországban az MWF – Majorette-sport Word Federation által rendezett Mazsorett Európa-Bajnokságon és a hazánkban Balatonfüreden megrendezett Látványtánc Európa Bajnokságon.

Czinege Szonja eredménye mindkét bajnokságon óriási siker Grán Orsolya az együttes művészeti vezetője szerint.

Az MWF kontinensviadalát Zadarban, a Športski Centar Višnjik sportarénában rendezték meg.

Az Európa-bajnokságon 12 ország 99 egyesülete 53 kategóriában, 623 versenyszámban 4000 nevezéssel vett részt.

A Miskolci Majorette Együttes versenyzője 2 versenyszámban szerzett kvalifikációt az Mwf-Európa-bajnokságra.

Czinege Szonja

Czinege Szonja senior mace szóló kategóriában a dobogó harmadik fokára állhatott fel, míg senior 2bot szóló koreográfiájával a hatodik helyet sikerült megszereznie.

A Látványtánc Európa Bajnokságon Majorette&Twirling karegóriában Európa Bajnoki címet  és különdíjat szerzett bot „A” felnőtt szóló koreográfiájával Czinege Szonja, míg egyéb eszköz „A” felnőtt szóló kategóriában szintén aranyat ítélt neki a rangos szakmai zsűri.

Az eggyel fiatalabb korosztályban bot „A” junior dou/trio kategóriában Soltész Viktória és Vincze Réka párost ezüsttel jutalmazta a zsűri.

Több mint 10 éves kiemelkedő szakmai munkájáért különdíjat kapott Grán Orsolya művészeti vezető is.