A hajrában dőlt el a meccs a hazaiak javára

2021. január 17. vasárnap 20:47
A Tipos Extraliga vasárnapi játéknapján a HC‘05 Banská Bystrica ellen lépett jégre a DVTK Jegesmedvék csapata. A találkozó első harmadában a hazai csapat két emberelőnyös találattal előnybe került. Ezt követően Dave Allison csapata átvette a kezdeményezést és előbb Vas János szépített, majd Magosi Bálint egyenlíteni is tudott. A hajrához érve a besztercebányaiak némileg váratlanul ismét gólt szereztek, amire már nem érkezett válasz.
Forrás: dvtk.eu

HC‘05 Banská Bystrica - DVTK Jegesmedvék 3-2 (2-0, 0-1, 1-1)

Dave Allison: Az első tíz percünk rendben volt, de aztán elkezdtük folyamatosan eladni a korongot, és magunkra húztuk az ellenfelet. Tizenhárom eladott korongunk volt, ami nagyon sok egy harmad alatt, és kaptunk is két emberhátrányos gólt. A második játékrésztől kezdve elkezdtünk jobban játszani, de az első harmadbeli játékunk sokba került. Ezen a profi szinten egyszerűen nem megengedhető, hogy egy jól sikerült meccs után ilyen első harmadot produkáljon egy csapat a rákövetkező találkozón. Elkeserítő ez a vereség, mert 2-2 után nem volt benne a játékban, hogy a hazaiak újabb gólt szereznek. A második, valamint a harmadik harmadbeli játékunk miatt egy pontra legalább rászolgáltunk volna.