Szombaton pénteki menetrend az MVK-nál
Augusztus 10-én, szombaton – a munkanap áthelyezése miatt – az MVK autóbuszai és villamosai pénteki menetrend szerint közlekednek.
A bérletpénztárak az alábbi nyitvatartás szerint állnak utasaink rendelkezésére:
- a Tiszai pályaudvaron: 05:00-20:00,
- a Búza téren: 05:00-20:00,
- az Újgyőri főtéren: 06:00-19:00,
- az Avas városközpontban 06:00-19:00,
- Felső-Majláthon: 06:00-19:00,
- Diósgyőr (Ady Endre Művelődési Ház) 09:00-15:00,
- Uitz Béla utca 07:00-14:00 óra között.
Az Ügyfélszolgálati Iroda augusztus 10-én zárva tart.
Éjszakai vágányzár augusztus 12-16. között
A teljes villamosvonalon éjszakai vágányzár lesz augusztus 12-16. között, emiatt esténként az utolsó 1-es villamos a Tiszai pályaudvarról 19:24-kor, Felső-Majláthról 20:08-kor indul. Ezt követően villamospótló autóbuszok közlekednek.
A vágányzár a 2-es villamos közlekedését is érinti, az utolsó szerelvény a Tiszai pályaudvarról 19:20-kor, a Vasgyárból 19:44-kor indul, ezután az Újgyőri főtérről induló autóbuszokkal lehet eljutni a Vasgyárba, illetve a Vasgyárból az Újgyőri főtér felé. Ezeken a járatokon érvényes a villamosbérlet.
Keddtől péntekig hajnalban az első, teljes pályaszakaszon közlekedő 1-es villamos a Tiszai pályaudvarról 04:25-kor, Felső-Majláthról 05:00-kor indul.
A 2-es villamos minden hajnalban üzemkezdettől közlekedik, vagyis az első szerelvény a Tiszai pályaudvarról 04:30-kor, a Vasgyárból 04:55-kor indul.
A villamospótló autóbusz megállóhelyei az éjszakai vágányzár idején:
- a Tiszai pályaudvaron a 31-es autóbusz indulóhelyén lehet igénybe venni,
- a Selyemrét és az Újgyőri piac között a villamosmegállókban áll meg,
- a Bulgárföld, Diósgyőr városközpont, Alsó-Majláth villamosmegálló helyett az 1-es autóbusz megállóhelyein áll meg;
- a Bölcs utcai villamosmegállóban nem áll meg, helyette az 1-es autóbusz Alsó-Majláth megállóhelyén lehet igénybe venni.
- A DVTK Stadion, a Diósgyőri Gimnázium, a LÁEV és a Zenta utca villamosmegállónál a vele párhuzamos, út mellett kialakított villamospótló-autóbusz megállóhelyen áll meg.
- Felső-Majláthon az 54-es autóbusz leszállóhelyén áll meg és a kettes kocsiállásról indul.