Ugrás a tartalomra

A PONTközPONT bemutatkozása zárta a Részvétel Hetét

Létrehozva
Az – elsősorban – a Jókai városrész részvételi pontjaként működő PONTközPONT a Weidlich udvarban található közösségi térben tartotta meg bemutatkozó délutánját. A vendégek – egyebek mellett – megismerhték a tér kisközösségeit és a részvételi demokráciáról diskuráltak.

Sütemények, kézműves foglalkozások, interaktív népi hangszerbemutató és néptánc, illetve mesélés is várta a PONTközPONT vendégeit szombat délután. A családias hangulatú rendezvény célja tulajdonképpen az új szerepkör, a részvételi ponttá válás bevezetése volt. Ennek megfelelően a közösségi térhez kapcsolódó kisközösségek bemutatkozása mellett a részvételi demokrácia újszerű koncepciójának ismertetése is megjelent. Ebbe Varga Andrea alpolgármester is besegített a látogatóknak.

Preview Image
Képgalériánk a bemutatkozó programról; Fotók: Horváth Csongor

A PONTközPONT továbbvitte a részvételiség lángját, ugyanis ők is csatlakoztak ahhoz a kezdeményezéshez, hogy mindegyik részvételi pont felhasználja a maga módján a fényt mint közös motívumot. Szombat délután ez azt jelentette, hogy a Weidlich udvar közepén mécsesek írták ki a PONTközPONT nevet, amit körbe álltak a résztvevők.

A PONTközPONT a jövőben a Jókai városrész és a belváros részvételi pontjaként szolgálja majd a miskolciakat. Ennek előzménye a négyéves múltra visszatekintő „Jó a Jókain! – közös programok, közös identitás” című projekt volt. Tíz részvételi fórum előzte meg – először negyedévente, majd félévenként egyszer – a kiteljesedést. A kötetlen beszélgetések és találkozók során a városrészt és az ottélőket érintő kérdésekről, ötletekről volt szó – taglalja a szervezet közleménye, milyen előzményei voltak a részvételi ponttá válásnak.

A Részvételi Koncepció köti össze a pontokat

Miskolc közgyűlése a tavaly decemberi ülésén fogadta el a Részvételi Koncepciót. A dokumentum tulajdonképpen annak az alapjait fekteti le, hogy a Polgármesteri Hivatal szabályok és törvények által behatárolt működési rendjéhez igazodva miként tudnak az állampolgárok becsatlakozni a döntés-előkészítési folyamatokba – véleményüket, ötleteiket, érdekeiket képviselve. Ez a részvételi demokrácia, ami kiegészíti a képviseleti formát.

Egy nagyon fontos elem a részvételi pontok hálózatának létrehozása városszerte. Ezek a többnyire már aktív közösségek és közösségi terek köré szerveződő „hidak” segítenek majd az állampolgárok és az önkormányzati közötti kapcsolat szorosabbra fűzésében.

Ez is érdekelhet

Képgaléria
Ünnepélyes szoboravatás, Czibere Tibor bronz mellszobra
Az egyetem emblematikus alakjának állítottak emléket
MiskolcOktatásTudomány
Czibere Tibor bronz mellszobrát szerda reggel leplezték le a Miskolci Egyetem előcsarnokában.
Nagy volumenű kátyúmentesítés a Csabai kapuban
Miskolc
Közlekedési információk szerda reggel.
Visszatér a forróság
Miskolc
Megközelíti a 40 fokot a hőmérő higanyszála.
Képgaléria
Mi-Shop építkezés
Jól halad a Mi-Shop építése
Miskolc
Az épület szerkezetkész. Jelenleg az előtető fedését és a belső terek kialakítását végzik.