Ugrás a tartalomra

A Zsarnai nem adja fel

Létrehozva
Az elmúlt években időről időre felröppent a hír, hogy megszűnt a hajdan legendás Zsarnai piac. Bár területe 2005-ben valóban csökkent, de még a mai napig is várja a látogatókat, akik azonban évről-évre kevesebben vannak. A Zsarnai piacon összesen 11 ezer m2-en árulhatják portékáikat a kereskedők, az érdeklődők főként használt cikkekkel találkozhatnak, de itt szinte minden megtalálható.
A különféle ruhaneműktől kezdve, a kozmetikumokon, lakásfelszerelési tárgyakon keresztül egészen a műszaki cikkekig. A vásárlók szerint a piacon található termékek minősége évről-évre romlik. Az eladók viszont arra panaszkodnak, hogy a csökkenő kereslettel szemben folyamatosan nő a kötelezően fizetendő helypénz és bérleti díj. Bár elégedetlenek az árusok, a belvárosi havi több százezer forintos bérleti díjjal szemben itt egy átlagos méretű bódéért mindössze tíz ezer forintot kérnek el.
Az eladók szerint rosszak a parkolási körülmények is, egy nagyobb esőzés alkalmával szinte mindent elborít a sár. Ez azonban így volt régen is. A korábban „KGST-piacként” ismert vásárban régebben állat- és autóvásárt is tartottak, ma már azonban csak szombaton és vasárnap várja a vásárlókat a Zsarnai piac, aminek az atmoszférája is más ma, mint mondjuk 10 évvel ezelőtt.
A multinacionális bevásárlóközpontok és a hipermarketek a kedvezményes áraikkal, kényelmi szolgáltatásaikkal egyre több vásárlót csábítottak el és csábítanak el most is a Zsarnai piacról. Sokak szerint azonban a zsibvásárt nem helyettesíthetik a plázák, ők járnak most is a Zsarnaira.

Tomorszki I.

Fotókm.png