Ugrás a tartalomra

Cáfolják a KGB kapcsolatot

Létrehozva
Földvári Rudolf volt a Nagy Imre Társaság soron következő előadásának vendége. Az előadó a mártír miniszterelnök titkosszolgálati tagságát vitatta. Földvári Rudolf ugyanis hivatalos dokumentumokkal és személyes élményeivel igazolta, hogy Nagy Imre nem volt tagja a KGB-nek.
A Nagy Imre Társaság évente kétszer tart összejöveteleket, melyek témája a mártírhalált halt miniszterelnök emlékének és munkásságának felelevenítése. Földvári Rudolf, aki 56-ban a megyei pártbizottság titkára, később, pedig a munkástanács elnöke volt, a társaság soron következő ülésén a miniszterelnök és a KGB kapcsolatáról beszélt és személyes élményekkel, valamint négy történész vizsgálatával alátámasztva bizonyította a jelenlévőknek, hogy Nagy Imre nem volt tagja a titkosszolgálatnak.
Földvári Rudolf előadását évfolyamtársai, a Nagy Imre Társaság és a társszervezetek tagjai hallgatták, akik az 56-os eseményekkel kapcsolatban Földvári Rudolfot tartják a leghitelesebb forrásnak.
Az érdeklődők az előadás után Zahora Mária Földvári Rudolfról készült filmjét tekinthették meg. A Társaság következő előadása június 13-án lesz, ahol a tagok Nagy Imre halálának 51. és újratemetésének 20. évfordulójára emlékeznek majd. A társaság célja, hogy az ifjúsággal is megismertesse a mártír miniszterelnöknek az 1956-os forradalomban betöltött szerepét.

Póczos N.

Fotókm.png