Ugrás a tartalomra

Nyári karbantartás a MIHÕ-nél

Létrehozva
A már megszokott módon idén is lesz nyári karbantartás a MIHÕ szolgáltatási rendszerében, ezért június 22-től 26-ig az Avasi lakótelepen, július 1-én és 2-án Bulgárföldön, július 8-án és 9-én pedig Diósgyőrben szünetel a melegvíz szolgáltatás a távfűtéses lakásokban.
A fűtési idényt követően idén is megkezdte a karbantartási munkálatokat a MIHÕ Kft. A hálózat-ellenőrzés során már több hónappal ezelőtt bizonyították a mérések, hogy korróziós hiba van a hőerőmű közelében, a Tatár utca csővezetékén.
Itt hamarosan csaknem 100 méter hosszan cserélik majd ki a csöveket. A Ruzsinszőlő dűlőn pedig egy csővezeték sérült meg, amely szintén cserére szorul. A tervek szerint idén június 22. és 26. között az Avasi lakótelepen és a Belvárosban is karbantartási munkálatok miatt szünetel majd a melegvíz-szolgáltatás. A meghirdetett időszak hétfőtől péntekig tart, de szeretnék minél rövidebbre fogni a karbantartást. A Bulgárföldön élőknek július 1-én és 2-én kell nélkülözni a melegvíz-szolgáltatást, a Diósgyőrben élőknek pedig július 8-án és 9-én kell melegíteniük a vizet, ha fürödni vagy mosogatni szeretnének. Mindkét városrészben – az elmúlt évekhez hasonlóan – az esti órákra már szeretnének végezni a munkálatokkal a MIHÕ munkatársai.
Korózs András, a MIHÕ Kft. ügyvezető igazgatója azt mondja, a csővezetékek általános állapota megfelelő, azonban korróziós helyeken, jól elkülöníthető helyeken nagyobb sérülések is érhetik a csöveket, itt kell mindig csőcseréket végrehajtaniuk. Ezeket az év során végzett folyamatos hálózat-ellenőrzések során derítik fel, és megfelelően előkészítik ilyenkor, hogy a karbantartás idejére ki tudják cserélni.
A hálózat-ellenőrzés során más helyen nem találtak nagyobb hibákat, de kisebb munkálatokra továbbra is lehet még számítani, ilyenek például a tolózár cserék és kisebb javítások, amelyek kizárólag az üzemszünet idején végezhetők el.

Tomorszki I.