Ugrás a tartalomra

„Rúzsa Sándor bandája jár erre…”

Létrehozva
A címben idézet mondat Miskolcon, a Pecérvölgyben hangzott el szombaton, ahol utcafórumra gyűltek össze az ott lakók, és a telkes gazdák. A fórum témája nem más volt, mint a közbiztonság, ami a résztvevők szerint a város ezen részén lassan nem is létező fogalom.
A Pecérvölgy a Kuruc utca mögötti terület, egykor jobbára telkes terület volt, és csupán néhányan laktak kint, manapság azonban egyre többen költöznek ki, új lakásokat is építenek a nyugodt, csendes környezetben. A csend még mindig jellemző, azonban a nyugalomnak az itt élők szerint egy ideje már vége, egészen pontosan azóta, amióta egy család ideköltözött. Azóta előállt az a helyzet, ami mondjuk Lyukó területén már nem számít újdonságnak: ami mozdítható, azt el is mozdítják. A telkekre fényes nappal is bejárnak, lopják, amit lehet, meg sem érnek a gyümölcsök, és már leszedik, hogy aztán – a telek tulajdonosok szerint – az Újgyőri Piacon árulják. Elszaporodtak a betörések is, és a fenyegetések. Az utcafórum résztvevői szerint bár többször már tetten is érték az elkövetőket, jól tudják kikről van szó, rendőrségi feljelentéseket is tettek, mégsem történik semmi.
A fórum megszervezője F. Nagy Zsuzsanna, az Ökológiai Intézet vezetője volt, akinek szintén telke van a városrészben, ő próbálta mederben tartani a beszélgetést, ami nem volt egyszerű, lévén a nekikeseredett emberekből dőlt a panasz.
Dr. Tompa Sándor, a terület önkormányzati képviselője szintén részt vett a fórumon, és meghallgatta a panaszokat, illetve próbált megoldást találni rájuk.
A lehetőségekről előbb Rábai József, a Diósgyőri Rendőrőrs parancsnoka és Kovács László, a miskolci mezőőrök szolgálatvezetője tájékoztatott. Már amennyi lehetőségről tudtak beszélni. A rendőrparancsnok elsősorban azt hangsúlyozta, hogy feljelentésekre van szükségük ahhoz, hogy „huzamosabb időre ki tudják vonni a forgalomból” az elkövetőket, bár mint elmondta nem ismeretlenek előttük, és jelenleg is folyik eljárás ellenük. Ha bejelentés érkezik arra természetesen reagálnak, és megteszik amit tudnak, de mint Rábai József megemlítette, amíg az elkövetők kezét nem köti a törvényesség betartása, addig az ő kezüket igen. Kovács László megadta a mezőőri diszpécserszolgálat telefonszámát, ezen lehet őket keresni, és megteszik, amit tudnak, a terület mezőőre így is sokat járőrözik a pecérvölgyben, méghozzá mindig más időpontban.
A fórum résztvevői a megjelent polgárőrökkel közösen azt javasolták, hogy a helyiek szervezzenek meg polgárőr csoportot a városrészben is, ehhez nem is kell külön alapszervezetet alapítaniuk, mert a diósgyőriek felajánlották, hogy hozzájuk csatlakozhatnak. Dr. Tompa Sándor a képviselői alapjából állja az elindulás költségeit felajánlása szerint. A polgárőrség beindítása és a további lépések kapcsán a tervek szerint újabb fórumot tartanak napokon belül.

Fotókm.png