A nyertes projektek között szerepel még az elektronikus könyvtári szolgáltatások fejlesztése, a Miskolci Egyetem Technológiai- és Tudástranszfer Centrumának kialakítása, működtetése, az Észak-magyarországi Informatikai Klaszter menedzsment szervezetének kialakítása, fejlesztése, a tudományos utánpótlás-nevelés, a műszaki, informatikai életpálya elismertségének növelése - a Miskolci Egyetem stratégiai céljaival összhangban. Ugyancsak támogatást nyert a Mechatronikai és Anyagtudományi Kooperációs Kutatási Központ jövőbeli működésének fejlesztése, megerősítése, High-Tech automatizált működtetésű integrált logisztikai laboratórium kialakítása, valamint a Zenepalota PPP alapú konstrukcióban történő rekonstrukciója, húsz éven át tartó üzemeltetése. Van amelyik beruházás már megvalósult, illetve megvalósulás alatt áll, többnél a szerződéskötés, illetve ennek előkészítése folyik. Dr. Mang Béla tájékoztatása szerint a fejlesztések előreláthatólag mintegy két évet vesznek majd igénybe, befejezésüket 2011-re tervezik.
Kilencmilliárd fejlesztési forráshoz jutott az Egyetem
Létrehozva
Városinfó
A Nemzeti Fejlesztési Ügynökség a napokban tette közzé a Miskolci Egyetem eddig elbírált európai uniós pályázatainak eredményét. Ezekkel együtt az intézmény 2008-2009-ben elnyert fejlesztési forrásainak összege meghaladja a kilencmilliárd forintot. A kiemelkedő eredményről, a projektek részleteiről dr. Patkó Gyula rektor, dr. Mang Béla stratégiai és fejlesztési rektorhelyettes, valamint a fejlesztésekben érintett dékánok, professzorok tájékoztattak.
Dr. Patkó Gyula egyebek mellett elmondta: az Új Magyarország Fejlesztési Terv keretében összesen kilenc projektjükhöz nyertek kilencmilliárd forintot meghaladó forrást. Ennek következtében történetének talán legnagyobb infrastruktúrális fejlesztésébe kezdhet a Miskolci Egyetem. - Fontos, hogy a felkészült oktatói szakember-gárda mellett, intézményünk felszereltségében is a legkorszerűbb, a társadalmi és munkaerőpiaci igényeknek legmegfelelőbb képzést tudja nyújtani hallgatóinak, a jövő szakembereinek. Ez lehet későbbi sikerük, helyben maradásuk egyik záloga - hangsúlyozta a rektor. Dr. Patkó Gyula kiemelte legjelentősebb, a Miskolci Egyetem hazai és nemzetközi versenyképességének komplex megújítását szolgáló fejlesztésüket, mely több mint 6.2 milliárd forint támogatást nyert a Társadalmi Infrastruktúra Operatív Programban. A beruházás döntően a műszaki és természettudományi oktatás infrastruktúrájának fejlesztését szolgálja: összesen csaknem 37 ezer négyzetméter területen kerül sor épület-felújításokra. A beruházási összeg mintegy negyven százalékát fordítják gép-műszer illetve eszköz beszerzésekre, a korszerű oktatás műszaki feltételeinek kiépítésére.