Ugrás a tartalomra

A kormányfő szerda este is megismételte

Létrehozva
Ha kell, a kormány beavatkozik a folyamatokba, év közben korrigálja a költségvetést, mert a tervezett költségvetési hiányt tartani kívánja. Erről Bajnai Gordon miniszterelnök beszélt az egyik országos rádió előre meghirdetett és jelentős érdeklődést kiváltó műsorában.
Bajnai Gordon hangsúlyozta: most úgy látja, nincs szükség évközi beavatkozásra, de naponta, hetente elemzik a folyamatokat, így például a munkanélküliség, illetve az adóbevételek alakulását.

Magyarország kezdi visszaszerezni a nemzetközi piacok bizalmát, visszanyerte hitelképességét - szögezte le a kormányfő. Hozzátette: ha nem tér vissza az ország iránti bizalmatlanság, ha nem lesz nemzetközi pánik, akkor Magyarország képes lesz önmagát finanszírozni.

A miniszterelnök kijelentette, ha ősszel a parlament nem tudja elfogadni a jövő évi költségvetést, akkor lemond, de - mint mondta - úgy látja: a kormánynak megvan a többsége.