Ugrás a tartalomra

Személyi következményei is lehetnek Kislétának

Létrehozva
Tárgyalóasztalhoz ült Bajnai Gordon kormányfő, a rendészeti miniszter, az országos rendőrfőkapitány és a cigányok elleni támadások nyomozását irányító Nemzeti Nyomozó Iroda vezetője. Egyes sajtóhírek szerint fejek is hullhatnak az elhúzódó nyomozás miatt.Bajnai Gordon és a rendőri vezetők találkozója előtt kormányülést is tartottak délelőtt 11 órakor, melyen megjelent az összes miniszter.
A sajtó már azt találgatja, lesz-e következménye az elhúzódó nyomozásnak a rendészeti minisztérium, a rendőrség és a Nemzeti Nyomozó Iroda élén. A Magyar Nemzet úgy tudja: az MSZP-n belül Draskovics Tibor menesztése is felvetődött.

Sólyom válaszokat vár

A köztársasági elnökkel várhatóan csak jövő héten találkozik a miniszterelnök. Bajnai Gordon a hétfői kislétai gyilkosságról és a korábbi romagyilkosságokról a korábbi tájékoztatja az államfőt. Draskovics Tibor a közszolgálati televízió műsorában azt mondta: a rendőrség 6-8 fontosabb szálon nyomoz, ennyi lehetőséget vizsgálnak. Valószínűsítik a sorozatgyilkosságot, de erre egyelőre nincs bizonyíték, csakúgy, ahogy a bosszúvágyra sem. A bérgyilkosságot egyelőre kizárják, de Draskovics Tibor szerint ez sem elképzelhetetlen. A rendészeti miniszter azt mondta: az eddigi adatok szerint semmilyen kapcsolat nincs az elkövetők és az áldozatok között - a támadók feltehetően praktikus szempontok alapján választják ki áldozataikat - ilyen például az utcai közvilágítás, vagy hogy könnyen elhagyható-e a helyszín.

Az FBI is segít

 A nyomozók az autópálya-kamerák felvételeit is vizsgálják, mert a cigányok ellen elkövetett bűncselekmények többsége sztráda közelében történt. A cigányok elleni támadássorozat nyomozócsoportja 1300 lehetséges elkövetőt vizsgál. A gyilkosok személyiségrajzát az amerikai Szövetségi Nyomozó Iroda, az FBI segítségével próbálják meghatározni. Szinte lehetetlen azonosítani a cigányok elleni támadásoknál használt fegyvert vagy fegyvereket - állítják a szakértők. Kis Álmos Péter a Figyelőnetnek azt mondta: a megtalált sörét alapján nem tudják megmondani, milyen fegyverből lőttek. A töltényhüvelyek alapján a fegyver típusa pedig csak akkor azonosítható be, ha vadászpuskáról van szó. Ebben az esetben a gyártmányt nem lehet megállapítani, mindössze azt, hogy dupla csövűről vagy ismétlőpuskáról van-e szó. A szakértő azt mondta: a nyomok végleg elveszhetnek, ha a fegyver használója a használat után kicseréli vagy kicserélteti a két fő alkatrészt, amelyek a lövés után nyomot hagynak a töltényhüvelyen. Sörétes fegyvereket csak hatósági engedéllyel lehet tartani Magyarországon, azt, hogy illegálisan mennyi lehet forgalomban, nem tudni.
Forrás: Propeller