Ugrás a tartalomra

Fizetési plafont javasol az MSZP az állami szektorban

Létrehozva
Az állami és önkormányzati cégek vezetőinek éves fizetése ne haladja meg a miniszterelnök keresetét, azaz a 18 millió forintot - javasolják a szocialisták. A párt választmányi ülésén többen élesen kritizálták a több végnél tapasztal és nyilvánosságra került végkielégítéseket.
Korlátozná az állami, önkormányzati cégek vezetőinek fizetését az MSZP - közölte Simon Gábor választmányi elnök. Mint mondta: aki közpénzből fizetést kap, legyen akár állami cég, akár közintézmény vagy önkormányzati cég vezetője, annak éves jövedelme ne haladhassa meg a miniszterelnöki fizetés éves összegét. Ez azt jelenti, nem kereshetnének havi csaknem 1,5 milliónál többet. A választmány azt kérte: a kormány és a frakció nyújtson be ilyen törvényjavaslatot.
 
A választmányi ülésen eldőlt az is, hogy december 12-én lesz az MSZP miniszterelnök-jelölő kongresszusa, ahol elfogadják a választási programot is.