Ugrás a tartalomra

Lopott csónakkal indultak orvhalászni

Létrehozva
Egy Tiszadobon kikötött 4,5 méteres fémcsónakot loptak el kedden délután. A tulajdonos a helyi halőrrel csónakba szállt, és a holtágon keresésére indult. Hamarosan meg is látták a hajót, melyben két fiatalember evezett.
Kivontatták őket, közben telefonon értesítették a rendőrséget. A Közbiztonsági Háló program keretében a Tiszavasvári Rendőrkapitányság munkatársai a közelben tartózkodtak, így a partot éréskor azonnal elfogták a feltételezett tetteseket. A 25 éves tiszalúci férfit és 26 éves szászhalombattai sógorát lopás bűntettének megalapozott gyanújával őrizetbe vették. A csónakban találtak egy százméteres halászhálót és horgászbotokat is, amiket a gyanúsítottak a természetvédelmi területen illegálisan használtak volna. A halászati szabálysértések miatt a halőr kezdeményezett eljárást. A tulajdonos visszakapta 50 000 Ft értékű csónakját.