Az alapítvány - európai mintára - azzal a céllal jött létre, hogy segítse a térségben élő időskorúak mentális képességeinek fenntartását és megőrzését.
Ezekkel a gondolatokkal nyitotta meg Jeszenszky Zita, a Szociális és Munkaügyi Minisztérium Idősügyi Titkárságának osztályvezetője a szakmai konferenciát, ahol a Harmadik Kor Egyeteme elnevezésű alapítvánnyal ismerkedhettek meg a szakemberek.
Ezekkel a gondolatokkal nyitotta meg Jeszenszky Zita, a Szociális és Munkaügyi Minisztérium Idősügyi Titkárságának osztályvezetője a szakmai konferenciát, ahol a Harmadik Kor Egyeteme elnevezésű alapítvánnyal ismerkedhettek meg a szakemberek.
Szalkai Iván a Dél-Borsodi Egészségügyi és Szociális Klaszter menedzsere elmondta, a szervezet már meglévő ismeretekre alapozva különféle képzésekkel, tanfolyamokkal, előadásokkal, gyakorlati bemutatókkal és kirándulásokkal segíti az időskorúak élethosszig tartó tanulását, aktivitását és önmegvalósítását.
Az alapítvány a térségben és a határon túl élő időseket is szeretné bevonni programokba. Emellett pedig nagy hangsúlyt fektetnek a generációk közötti együttműködésre is.