A megnyitón dr. Simon László r. dandártábornok, a Fejér Megyei Rendőr-főkapitányság vezetője, a verseny fővédnöke köszöntötte a résztvevőket, és kívánt nekik jó versenyzést.
A résztvevőknek és az érdeklődőknek is lehetősége nyílt arra, hogy kipróbáljanak egy motoros szimulátort, valamint részt vegyenek egy csúszós tréningen, illetve, hogy felvegyék az ittas szemüveget.
A versenyre elfogadta a meghívást Csala Zsuzsa művésznő – aki, mint tiszteletbeli rendőr - folyamatos jó tanácsokkal látta el a versenyzőket. A háromfős csapatok mindegyikének egy 66 kérdéses tesztsort kellett kitöltenie, valamint egy rendőrségi civil autóval kellett végigmennie a rutinpályán. Nehezítésként az egyik csapattagnak fel kellett vennie az ittas szemüveget, és úgy kellett teljesítenie a rutinpályán a különböző feladatokat.
A résztvevőknek és az érdeklődőknek is lehetősége nyílt arra, hogy kipróbáljanak egy motoros szimulátort, valamint részt vegyenek egy csúszós tréningen, illetve, hogy felvegyék az ittas szemüveget.