Ugrás a tartalomra

Lezárták a tanévet Edelényben

Létrehozva
Lezárták a tanévet Edelényben, ahol a Bódva rendkívüli áradása miatt már több napja nem járnak iskolába a gyerekek, mivel a település egy részét elöntötte az árvíz, emellett az oktatási intézményekben szállásolták el a kiköltöztetett és az árvízi védekezésben részt vevő embereket.
Csiszár Miklós, Edelény jegyzője elmondta: a közoktatásról szóló törvény alapján az Edelény város közigazgatási területén működő nevelési-oktatási intézményekre kiterjedően hétfőn elrendelte a 2009/2010-es tanítási év lezárását. A városban kialakult súlyos árvízi helyzet miatt a tanítás ellehetetlenült, a kieső tanítási napok pótlásáról - az elmaradt tananyag feldolgozásáról - az iskolának a következő tanítási évben kell gondoskodnia.