Tegnap a Vörösmarty Mihály Általános Iskola és a Sportcsarnok megtelte után a Kazinczy Ferenc Általános Iskolát is megnyitották az árvízkárosultak előtt. Itt 68 embernek tudnak szállást biztosítani - az étkezési és a tisztálkodási lehetőség mellett a helyi lakók közül többen is a segítségükre siettek.

Vasárnap délután már az Avastetői Általános Iskola is fogadta az árvízkárosultakat, itt 140 fő befogadására rendezkedtek be. Bőcsről és Felsőzsolcáról egyaránt érkeztek kitelepítettek, akik az intézmény tornatermében kaptak szállást. A nők és a gyermekek napközben is ott maradhattak, a férfiak a homokzsákok pakolásában és a gát védelmében segítettek. Az iskolában semmilyen fennakadást nem okozott a családok elszállásolása, egyelőre még nem lehet tudni, mennyi ideig maradnak itt.
A városi sportcsarnokban több száz felsőzsolcai lakost helyeztek el, itt is háromszori étkezést és egészségügyi ellátást biztosítanak számukra. A kitelepítetteknek önkéntesek, pszichológusok és orvosok, az ÁNTSZ, a Máltai Szeretetszolgálat valamint a Vöröskereszt munkatársai segítenek. Itt egy középkorú férfinél TBC-t diagnosztizáltak. Az önkormányzat az együttélés szabályait tartalmazó házirend bevezetését is elrendelte.

Miskolcon több oktatási intézményt megnyitottak az önkéntes segítők és a rendőrök előtt is. A Jégcsarnokban 300, a Rendészeti Szakközépiskolában pedig több mint 1000 rendőr kapott ideiglenes szállást.

Vasárnap délután már az Avastetői Általános Iskola is fogadta az árvízkárosultakat, itt 140 fő befogadására rendezkedtek be. Bőcsről és Felsőzsolcáról egyaránt érkeztek kitelepítettek, akik az intézmény tornatermében kaptak szállást. A nők és a gyermekek napközben is ott maradhattak, a férfiak a homokzsákok pakolásában és a gát védelmében segítettek. Az iskolában semmilyen fennakadást nem okozott a családok elszállásolása, egyelőre még nem lehet tudni, mennyi ideig maradnak itt.
A városi sportcsarnokban több száz felsőzsolcai lakost helyeztek el, itt is háromszori étkezést és egészségügyi ellátást biztosítanak számukra. A kitelepítetteknek önkéntesek, pszichológusok és orvosok, az ÁNTSZ, a Máltai Szeretetszolgálat valamint a Vöröskereszt munkatársai segítenek. Itt egy középkorú férfinél TBC-t diagnosztizáltak. Az önkormányzat az együttélés szabályait tartalmazó házirend bevezetését is elrendelte.

Miskolcon több oktatási intézményt megnyitottak az önkéntes segítők és a rendőrök előtt is. A Jégcsarnokban 300, a Rendészeti Szakközépiskolában pedig több mint 1000 rendőr kapott ideiglenes szállást.