Ugrás a tartalomra

A víz a bajnokavatást is veszélyeztette

Létrehozva
A borsodi katasztrófahelyzet alól a sport sem vonhatja ki magát. Még ebben a pillanatban sem tud a Miskolc Steelers tiszta szívvel a hétvégén esedékes mérkőzésre és bajnoki ünneplésre készülni.
Mindenkit az árvíz-veszélyben lévők iránti aggodalom köt le, többen a Steelers-családból otthonuk, munkahelyük révén érintettek a bajban, mások az elmúlt hetekben többször is önkéntesként vették ki részüket a kárelhárítási munkából.

Ehhez járul, hogy jelenleg edzéshelyszíne sincs az Acélcsapatnak: a megszokott rendőriskolai pálya foglalt (a mentéshez szólított egyenruhások állomásoznak a létesítményben), ráadásul jó páran a keretből be sem tudnak jutni egy ideje Miskolcra. Tegnap derült ki, hogy a vasárnapi meccshez kötelezően biztosítandó mentőkocsit sem lehet majd megkapni...

Ez már konkrétan felvetette a találkozó elhalasztásának gondolatát, ám ekkor érkezett a szövetségi segítség: Tóth László MAFSZ-elnök – aki a tervek szerint itt lesz június 13-án, éremátadó szerepkörben – hallva a gondokról felajánlotta közreműködését, amivel sikerült elintézni, hogy a fővárosból érkezzen a szükséges mentőautó. Az objektív akadály így egyelőre elhárult.