Szerda délután a Szombathelyi Haladás ellen elkezdi kétkörös osztályozóját a DVTK U19-es csapata, melynek tétje a kiemelt bajnokságba jutás. Az öt másodosztályú csoportból két csapat jut fel az első osztályba, ezért két csapat előselejtezőt játszik. A sorsolás a DVTK-nak és a Szombathelyi Haladásnak rendelt egy plusz kört. Az első összecsapásra szerdán 16 órától kerül sor a DVTK Stadion centerpályáján, a visszavágót pedig szombaton úgyszintén 16 órától játsszák Szombathelyen. A továbbjutó a Közép „B” csoport győztesével játszik – ebben a csoportban egy körrel a vége előtt a REAC két ponttal vezet a Siófok előtt (dvtk.eu).

A mérkőzésre a belépés ingyenes, a fiataloknak – akik közül többen már az első csapatban is bemutatkozhattak – elkel majd a szurkolók segítsége.
„A formánkra nem lehet panasz, hiszen többen már NBI-es találkozókkal a lábunkban készülünk az osztályozóra. Remélem, a szurkolók közül minél többen kilátogatnak a stadionba, mi szívvel-lélekkel fogunk küzdeni” – mondta Bacsa Patrik, aki a fiataloktól az első fecskék közt debütálhatott az élvonalban. A támadó elmondta még, az lenne a legjobb, ha olyan előnyt szereznének a hazai első mérkőzésen, hogy a visszavágón nyugodtan futballozhassanak.
Polényi Gábor, aki talán a legjobban bizonyította tudását a felnőttek közt, nem tulajdonít annak nagy jelentőséget, hogy néhányan már magasabb szinten is pályára léptek: „Nem az a lényeg, ki hogyan és mennyit játszott a nagy DVTK-ban. Igaz, hogy fejlődtünk, de itt csapatként kell küzdenünk” – hangsúlyozta a védő, aki hozzátette, itt is meg kell mutatniuk, nem véletlenül számított rájuk Benczés Miklós az első csapatban. „Várjuk a nézőket!” – zárta szavait Polényi.
Az U19-esek edzője, György Gábor szerint két oldala van az érmének:
– A Haladásban stabil NBI-es játékosok vannak, több játéklehetőséget kaptak, mint a mieink, ráadásul ők az Illés futballakadémián nevelkednek, és több válogatottjuk van. Nem előre mentegetem a csapatot, ezek csak tények, de nem ez számít, hanem az, hogy csapatként hogyan működünk. Kevés időnk volt összekovácsolódni, de az utóbbi pár NBIII-as meccsen tudtunk gyakorolni. Ami nagy probléma, hogy sok a sérültünk, többen nemrég épültek fel, de bízunk abban, hogy ennek ellenére eséllyel vesszük fel a harcot a Haladással.
Télen úgy vágtunk neki a bajnokságnak, hogy két cél lebegett a szemünk előtt: a DVTK maradjon bent az első osztályban, az U19 pedig jusson fel oda. Sajnos az első nem sikerült, de abban bízhatunk, hogy a fiatalok tudják, mit jelent a címer a szívüknél – rajtuk van most Miskolc sportszerető lakosságának a szeme.
A DVTK – Haladás U19-es osztályozó mérkőzést teljes egészében láthatják a szurkolók a Miskolc Televízióban is.
S. P.

A mérkőzésre a belépés ingyenes, a fiataloknak – akik közül többen már az első csapatban is bemutatkozhattak – elkel majd a szurkolók segítsége.
„A formánkra nem lehet panasz, hiszen többen már NBI-es találkozókkal a lábunkban készülünk az osztályozóra. Remélem, a szurkolók közül minél többen kilátogatnak a stadionba, mi szívvel-lélekkel fogunk küzdeni” – mondta Bacsa Patrik, aki a fiataloktól az első fecskék közt debütálhatott az élvonalban. A támadó elmondta még, az lenne a legjobb, ha olyan előnyt szereznének a hazai első mérkőzésen, hogy a visszavágón nyugodtan futballozhassanak.
Polényi Gábor, aki talán a legjobban bizonyította tudását a felnőttek közt, nem tulajdonít annak nagy jelentőséget, hogy néhányan már magasabb szinten is pályára léptek: „Nem az a lényeg, ki hogyan és mennyit játszott a nagy DVTK-ban. Igaz, hogy fejlődtünk, de itt csapatként kell küzdenünk” – hangsúlyozta a védő, aki hozzátette, itt is meg kell mutatniuk, nem véletlenül számított rájuk Benczés Miklós az első csapatban. „Várjuk a nézőket!” – zárta szavait Polényi.Az U19-esek edzője, György Gábor szerint két oldala van az érmének:
– A Haladásban stabil NBI-es játékosok vannak, több játéklehetőséget kaptak, mint a mieink, ráadásul ők az Illés futballakadémián nevelkednek, és több válogatottjuk van. Nem előre mentegetem a csapatot, ezek csak tények, de nem ez számít, hanem az, hogy csapatként hogyan működünk. Kevés időnk volt összekovácsolódni, de az utóbbi pár NBIII-as meccsen tudtunk gyakorolni. Ami nagy probléma, hogy sok a sérültünk, többen nemrég épültek fel, de bízunk abban, hogy ennek ellenére eséllyel vesszük fel a harcot a Haladással.
Télen úgy vágtunk neki a bajnokságnak, hogy két cél lebegett a szemünk előtt: a DVTK maradjon bent az első osztályban, az U19 pedig jusson fel oda. Sajnos az első nem sikerült, de abban bízhatunk, hogy a fiatalok tudják, mit jelent a címer a szívüknél – rajtuk van most Miskolc sportszerető lakosságának a szeme.
A DVTK – Haladás U19-es osztályozó mérkőzést teljes egészében láthatják a szurkolók a Miskolc Televízióban is.
S. P.