A Magyar Ökumenikus Segélyszervezet jószolgálati nagykövete az árvízkárosultak megsegítésére érkezett a borsodi városba, melyet a hétvégén teljesen elöntött a víz. A Segélyszervezet az elmúlt napokban több mint 10 millió forint értékű adományt jutatott el több borsodi és dunántúli településre.
Az élelmiszert, ivóvizet és tisztítószert tartalmazó segélycsomagból 700-at osztottak szét Felsőzsolcán, Tolcsván és Erdőhorvátiban. Az adományból többek között Bonta Attila is kapott, akinek lakásában több mint egy méteres víz állt.
A víz levonulta után a segélyezés második szakaszában felmérik a lakókat ért károk nagyságát, ez alapján különböző kategóriákat állítanak össze, és egy ún. bónuszrendszert alakítanak ki, melyet korábban már alkalmazott a segélyszervezet hazánkban.

Lévai Anikó elmondta: az ingóságok pótlására bónuszrendszert alakítottunk ki, nem pénzt adtunk oda, hanem minden család kapott az egyszerűség kedvéért száz egységnyi utalványt, amit bármire levásárolhatnak.
Az utalványt az ár levonulta után a helyi boltokban válthatják majd be a felsőzsolcai lakosok. Délután egyébként Tolcsvára és Erdőhorvátiba további élelmiszer, tisztító és fertőtlenítő egységcsomagot jutatott el a Magyar Ökumenikus Segélyszervezet. Azok a családok részesültek támogatásban, akik már visszaköltözhettek házaikba, így az átadott áruk nagy segítséget jelentenek ingatlanjaik rendbetételében és fertőtlenítésében.
Képek ITT!
Az élelmiszert, ivóvizet és tisztítószert tartalmazó segélycsomagból 700-at osztottak szét Felsőzsolcán, Tolcsván és Erdőhorvátiban. Az adományból többek között Bonta Attila is kapott, akinek lakásában több mint egy méteres víz állt.
A víz levonulta után a segélyezés második szakaszában felmérik a lakókat ért károk nagyságát, ez alapján különböző kategóriákat állítanak össze, és egy ún. bónuszrendszert alakítanak ki, melyet korábban már alkalmazott a segélyszervezet hazánkban.

Lévai Anikó elmondta: az ingóságok pótlására bónuszrendszert alakítottunk ki, nem pénzt adtunk oda, hanem minden család kapott az egyszerűség kedvéért száz egységnyi utalványt, amit bármire levásárolhatnak.
Az utalványt az ár levonulta után a helyi boltokban válthatják majd be a felsőzsolcai lakosok. Délután egyébként Tolcsvára és Erdőhorvátiba további élelmiszer, tisztító és fertőtlenítő egységcsomagot jutatott el a Magyar Ökumenikus Segélyszervezet. Azok a családok részesültek támogatásban, akik már visszaköltözhettek házaikba, így az átadott áruk nagy segítséget jelentenek ingatlanjaik rendbetételében és fertőtlenítésében.
Képek ITT!