A Rendészeti Szakközépiskolába ma délelőtt még 300 rendőr érkezett Szabocs-Szatmár-Bereg és Pest megyéből. Emellett további, mintegy 500 rendőrt szállásoltak el az intézményben. A Szabó Lőrinc Általános Iskolába szombat éjjel 400 rendőr érkezett Bajáról, Székesfehérvárról, Szombathelyről és Békésről. Õk napközben a homokzsákok pakolásában és a gátak védelmében segédkeztek, esténként pedig tábori ágyakon pihentek. A rendőrök naponta háromszori étkezést, ebédre pedig egy tányér meleg ételt kaptak.

Az árvízi védekezésben összesen csaknem 11 ezer rendőr, rendészeti szakközépiskolás és főiskolás hallgató vett részt Borsodban. Õket Miskolcon és a környező településeken szállásolták el. Két megye kivételével minden megyéből érkeztek ide rendőrök. Délután kettő órakor azonban kivonták azokat a rendőri erőket Borsodból, akik az árvízi védekezésben vettek részt. Csak azok maradtak, akik közrendvédelmi feladatokat látnak el a közbiztonság és a közrend fenntartása érdekében.
Az árvíz sújtotta településekről kitelepített lakók számára szombat éjjel nyitották meg a Vörösmarty Mihály Általános Iskolát, ahová akkor 250-en érkeztek. Az átmeneti szállást már néhány család elhagyta, de így is még 150-en tartózkodnak az intézmény tornatermében. A kimenekítettek többsége teljesen meg van elégedve az ellátással.
Az Észak-Magyarországon elszállásolt rendőrök közül azonban nem mindenki volt megelégedve az ellátással.
Logisztikai és szervezésbeli problémákra hivatkozva tegnap az árvízi védekezésben résztvevő rendőrök és a Független Rendőr Szakszervezet nyílt levéllel fordult Pintér Sándor belügyminiszterhez, melyben főként az élelmiszer hiányát és a nem megfelelő tisztálkodási lehetőségeket kifogásolták a rendőrök.
Tomorszki I.

Az árvízi védekezésben összesen csaknem 11 ezer rendőr, rendészeti szakközépiskolás és főiskolás hallgató vett részt Borsodban. Õket Miskolcon és a környező településeken szállásolták el. Két megye kivételével minden megyéből érkeztek ide rendőrök. Délután kettő órakor azonban kivonták azokat a rendőri erőket Borsodból, akik az árvízi védekezésben vettek részt. Csak azok maradtak, akik közrendvédelmi feladatokat látnak el a közbiztonság és a közrend fenntartása érdekében.
Az árvíz sújtotta településekről kitelepített lakók számára szombat éjjel nyitották meg a Vörösmarty Mihály Általános Iskolát, ahová akkor 250-en érkeztek. Az átmeneti szállást már néhány család elhagyta, de így is még 150-en tartózkodnak az intézmény tornatermében. A kimenekítettek többsége teljesen meg van elégedve az ellátással.
Az Észak-Magyarországon elszállásolt rendőrök közül azonban nem mindenki volt megelégedve az ellátással.
Logisztikai és szervezésbeli problémákra hivatkozva tegnap az árvízi védekezésben résztvevő rendőrök és a Független Rendőr Szakszervezet nyílt levéllel fordult Pintér Sándor belügyminiszterhez, melyben főként az élelmiszer hiányát és a nem megfelelő tisztálkodási lehetőségeket kifogásolták a rendőrök.
Tomorszki I.