Dr. Breitenbach Géza, orvosigazgató portálunk kérdésére elmondta, 86 mentőgépkocsi folyamatosan rendelkezésre állt a helyszíneken. Egy esetkocsiban hárman, míg egy sima szállítóban ketten férnek el az ellátotton kívül. Nyolcvan gépkocsival mentek Borsodból, és további hatot küldtek Szabolcs-Szatmár-Bereg, illetve Hajdú-Bihar megyéből. Emellett három terepjáró érkezett (Szegedről, Kecskemétről és Budapestről), valamint három sajáttal is dolgoztak a mentősök.
Breitenbach Géza szerint a legnagyobb kihívás a sérültek, betegek megközelítése volt: akadt, hogy csónakokkal, katonai terepjárókkal, a helyiek által biztosított traktorokkal jutottak el a sérültekhez – így terhes kismamákhoz, stroke-os, vagy szívinfarktussal küzdő betegekhez, akiknek a kihozatala is problémás volt. Az orvosigazgató elmondta, többször előfordult, hogy a mentősök 24 óráztak, ami alapesetben nem szokott előfordulni.
Breitenbach Géza szerint a legnagyobb kihívás a sérültek, betegek megközelítése volt: akadt, hogy csónakokkal, katonai terepjárókkal, a helyiek által biztosított traktorokkal jutottak el a sérültekhez – így terhes kismamákhoz, stroke-os, vagy szívinfarktussal küzdő betegekhez, akiknek a kihozatala is problémás volt. Az orvosigazgató elmondta, többször előfordult, hogy a mentősök 24 óráztak, ami alapesetben nem szokott előfordulni.