Ugrás a tartalomra

Hét halott a rendőrbusz karamboljában

Létrehozva
Meghaltak heten abban a mikrobuszban, amely frontálisan ütközött egy rendőröket szállító autóbusszal szerdán délután a 45-ös főúton, Szentes közelében.
Pál János, a Csongrád Megyei Rendőr-főkapitányság szóvivője elmondta: a Szentes felől Kunszentmárton irányába tartó Ford Transit mikrobusz a 13-as kilométernél a jobb oldali padkára hajtott, majd áttért a szemközti sávba, ahol frontálisan ütközött a Tisza Volán szemből érkező autóbuszával, amely a Borsod-Abaúj Zemplén megyei árvíz sújtotta települések mentésében részt vett rendőröket szállította. A mikrobuszban nyolcan ültek, közülük öt mezőtúri nő és két mezőtúri férfi a helyszínen életét vesztette, egyikük holttestét a tűzoltók az ülések alá szorulva találták meg. A Fordban ülő egyetlen túlélőt, egy 56 éves mezőtúri nőt a mentők kórházba szállították. A buszon utazó 37 rendőr közül egy súlyosan, heten pedig könnyebben sérültek. A Tisza Volán járatának sofőrje szintén súlyos sérülésekkel került kórházba.

Lánglovagok.hu