Ugrás a tartalomra

Könyvelők klubja: a változásokról tájékoztattak

Létrehozva
A Magyar Könyvelők Országos Egyesülete és a Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Kereskedelmi és Iparkamara a fizetési meghagyások eljárásában történt változásokról tájékoztatta ma az érdeklődőket.
konyvelokklubja.jpg

Ifjabb Lengyel Tibor, az e-post (iposzt) Kft. ügyvezető igazgatója elmondta: június 1-jétől az egymillió forint alatti követelések behajtása már nem a bíróságok feladata. A követelést közjegyzőnek kell beadni akár cégről, akár magánszemélyről van szó. A közjegyzőnek ezt követően 3 napja van arra, hogy kibocsássa a fizetési meghagyást, az adósnak pedig 15 napja, hogy erre reagáljon. Amennyiben ezt az adós nem teszi meg, akkor a követelés automatikusan jogerőre emelkedik és az ügy rögtön a végrehajtóhoz kerül. A változás oka, hogy 2009-ben 600 ezer fizetési meghagyás került a bíróságra, és ezek 96 százaléka 1 millió forint alatti tétel volt. Az új rendszertől a követelések behajtásának felgyorsulását várják a szakemberek.

Miskolc Televízió