
A nagy találkozások, parázs viták és barátkozások, beszélgetések helyszíne volt a Feledy-ház, ahol több, mint fél éven át zajlott kéthetente az Art-Tér beszélgető-sorozat, ahol művészeket, építészeket, újságírókat, költőket, írókat - kreatív alkotók érkeztek minden korosztályból a művészeti beszélgetőestre. A házigazda Dobrik István és Czikora Ágnes, a Miskolc TV kulturális szerkesztő-műsorvezetője, az egykori legendás művészklub hangulatát, szellemiségét idézték meg teázás közben, a résztvevők meséltek élményeikről, megoszthatták véleményüket. A múltidézés közös együttgondolkodást indított, nézőpontok, filozófiák, világnézeti - ízlésbeli különbségek és generációk is közeledtek egymáshoz. Első alkalommal október 7-én szerdán a nosztalgia témakörrel indult a sorozat, majd témák között szerepelt a művészet feladata, a manipuláció, a csend esztétikája, az erotika, a filozófia, a zsenialitás.
Korábbi cikk az egyik korábbi, manipulációról szóló estről
Most szerdán a boldogság került terítékre, szó volt arról hogy a boldogság útja belül van a lélekben, aki ezt nem tudja, boldogtalanságra ítéli életét. Goethe szerint a boldogságot nem lehet ajándékba kapni, egyetlen titka: adni, mindig csak adni. Jó szót, bátorítást, mosolyt, hitet és sok-sok önzetlen szeretetet. Berzsenyi, Márai, Buda Ferenc, Radnóti boldogsághoz kötődő verseit olvasták fel. Ki a szerelemtől, anyaságtól, vagyontól, hatalomtól reméli, hogy beteljesül a benne élő boldogság utáni vágy eszméje. Aztán amikor eléri őt a pillanat felfokozott intenzitása, megrémiszti az önelvesztés, vagy egyszerűen képtelen közel engedni magához, nem elég nyitott a befogadására. Fecske Csaba, az elismert miskolci költő is résztvett az esten, aki szerint igazából a boldogsághoz vezető út teszi boldoggá az embert, majd Madách sokatmondó idézete is említésre került: „a küzdés maga az élet értelme és célja”. Búzafalvi T.