Ugrás a tartalomra

Kávézó és tanüzem a megújuló Berzeviczy Szakközépiskolában

Létrehozva
Több százmillió forintból újul meg a Berzeviczy Gergely Szakközépiskola, azaz a Gálffy Ignác Térségi Integrált Szakképző Központ (TISZK) befogadó intézménye. Az új épület alapkövét június 11-én pénteken tették le. A munkálatok során a teljes 1908-ban épült épület megújul és bővül egy új tancukrászdával, kávézóval, valamint egy új épületszárnnyal.
A munkálatok várhatóan jövő év januárjában fejeződnek be. Az alapkőletétel előtti konferencián elhangzott, hogy a fejlesztés során megújul a régi iskolaépület alagsora, földszintje, első és második emelete, valamint beépítik a tetőtereket. A felújításon túl azonban új tantermeket is kialakítanak, és egy úgynevezett tancukrászda is létrejön egy kávézóval, ami egyrészről kiváló lehetőséget ad a gyakorlati képzés javítására, valamint egy vonzó hely lehet a belvárosban idejüket töltők, elsősorban a fiatalok számára, a napjainkban éppen megújuló Antall József-Parkban.

alapkoletetel2_1.jpg

Balázs Bertalan projektvezető hozzátette, hogy a kávézóval kapcsolatos legnagyobb feladat, annak rentábilissá tétele. Az új vendéglátóhely megnyitása után eleinte a TISZK keretein belül működne, de később lehetőség lesz arra is, hogy önálló gazdasági társasággá alakuljon. A munkálatok már javában folynak, kedvező időjárás esetén pedig heteken belül látványos szakaszába érkeznek, eltűnik többek között majd nyáron egy időre az iskolaépület jelenlegi födémje is. A megújult iskolaépületet, az új szárnyakkal, létesítményekkel együtt a jövő év elején tervezik áradni. A teljes beruházás több mint egymilliárd forintba kerül, melyből 800 milliót az Európai Unió biztosít, a maradék összeget pedig Miskolc önkormányzata adja a beruházáshoz.

alapkoletetel_1.jpg

A konferencián elhangzott az is, hogy a TISZK léte és munkája a vállalkozásokat is segíti, hiszen az aktuális követelményeknek megfelelően képzett szakembereket kerülhetnek ki innen a jövőben, ezáltal pedig jelentősen csökkenhet a munkanélküliség is.

Számokban és adatok a Gálffy TISZK-ről Tagok: Berzeviczy Gergely Kereskedelmi és Vendéglátó Szakközépiskola (befogadó intézmény),
Fáy András Közgazdasági Szakközépiskola és a Debreczeni Márton Szakképző Iskola (küldő intézmények) A TISZK számokban: 2.168 diák 166 pedagógus 15 új képzés
T.Ákos