Ugrás a tartalomra

Lopott kocsit fogtak a határon

Létrehozva
Forgalomból kivont osztrák rendszámmal akart kicsempészni egy román állampolgár egy lopott kocsit a kiszombori határátkelőhelyen csütörtökön.
A kiszombori határrendészeknek a kilépésre jelentkező Alfa Romeo papírjai lettek gyanúsak, így alapos ellenőrzés alá vetették azt. A vizsgálat őket igazolta, ugyanis az osztrák forgalmi engedély teljes utánzat volt. A további ellenőrzés során az is kiderült, hogy az osztrák forgalmi rendszám egy, már Ausztriában a forgalomból kivont járműre való, a személygépjárművet Olaszországban helyezték forgalomba.
 A Schengeni Információs Rendszerben történt ellenőrzés kimutatta, hogy az Alfa Romeo típusú járművet körözik az olasz hatóságok lopás miatt.

A járművet a Makói Rendőrkapitányság lefoglalta, az ügyet büntetőeljárás keretében vizsgálják.