Az összes helyszínen talált fémet elszállította a Vám- és Pénzügyőrség arról a sajóbábonyi portáról, ahol az eddigi vizsgálatok szerint engedély nélkül, illegálisan foglalkoztak fémkereskedelemmel. A csaknem 20 ezer kilogramm fémet - amely közt volt acél-, alumínium-, és vörösréz-hulladék is – lefoglalták és elszállították a vámosok.