A Szerb Köztársaság Külügyminisztériumának tájékoztatása szerint 2010-06-12-től az EU tagállamok, valamint Svájc, Norvégia és Izland állampolgárai érvényes személyi igazolvánnyal beutazhatnak Szerbiába.
Ez azt jelenti: a magyar állampolgárok valamennyi használatban lévő személyazonosító igazolvánnyal beléphetnek Szerbiába (régi típusú kemény fedeles bordó színű, régi típusú puha fedeles bordó színű, kártyaformátumú személyazonosító igazolvány.)