Az egy hete tartó száraz, nyári időjárás hatására a Tisza Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei szakaszán mindenütt a készenléti színt alá apadt a folyó, így nincs szükség készültség tartására a gátak mentén - mondta az igazgató.
Hozzátette: a Tiszába torkolló Lónyay-főcsatorna Berkesz és Kótaj közötti részén viszont továbbra is másodfokú az árvízvédelmi készültség, a hét métert meghaladó vízszint miatt. A Kraszna mentén ugyancsak készültséget tartanak, ott elsőfokú a készenlét, Kocsordnál és Nagyecsednél még öt méter feletti a folyó vízmagassága.
Hozzátette: a Tiszába torkolló Lónyay-főcsatorna Berkesz és Kótaj közötti részén viszont továbbra is másodfokú az árvízvédelmi készültség, a hét métert meghaladó vízszint miatt. A Kraszna mentén ugyancsak készültséget tartanak, ott elsőfokú a készenlét, Kocsordnál és Nagyecsednél még öt méter feletti a folyó vízmagassága.
Bodnár Gáspár, a Felső-Tisza-vidéki Környezetvédelmi és Vízügyi Igazgatóság vezetője kitérve a szabolcsi belvízhelyzetre elmondta: folyamatosan csökken, már húszezer hektár alatti az elöntött területek nagysága.