Ugrás a tartalomra

Megrongálták Slotáék emlékművét

Létrehozva
Megrongálták a szlovák Trianon-emlékművet Révkomáromban - közölte Dusan Strauss, a Szlovák Nemzeti Párt szóvivője szombaton.
A szlovák rendőrség közlése szerint ismeretlen személy - valószínűleg kalapáccsal - összetörte az emlékoszlop tábláját.

Az emlékművet június 4-én, a trianoni szerződés aláírásának 90. évfordulója alkalmából állította az SNS, azaz a Szlovák Nemzeti Párt, és Ján Slota pártelnök avatta fel. A több mint másfél méteres kőoszlop a határátkelő egykori épületeinek közelében, az Erzsébet hídra vezető út két oldalát elválasztó középső füves sávban található.