Ugrás a tartalomra

ÁNTSZ eredményhirdetés: kisgyőri siker

Létrehozva
A Kisgyőri Általános Iskola és Napközi Otthonos Óvoda negyedik osztályos tanulói nyerték az ÁNTSZ Észak-magyarországi Regionális Intézetének a Föld Napja alkalmából rendezett internetes vetélkedőjét. A diákoknak egy, a környezetvédelemmel kapcsolatos feladatlapot kellett megoldaniuk és egy verset kellett írniuk.
Az ÁNTSZ Észak-magyarországi Regionális Intézete immár harmadik alkalommal rendezett a Föld Napja alkalmából internetes környezetvédelmi versenyt. A verseny célja: a diákok környezettudatos magatartásának kialakítása a fenntartható fejlődés érdekében – hangzott el az ünnepélyes díjkiosztón.  A vetélkedőre iskolánként egy háromfős csapat nevezhetett. A régióból 44 iskola diákjai mérték össze tudásukat, Borsodból 25, Hevesből 11, Nógrádból pedig 8 csapat.

Az első fordulóban a csapatok többsége maximális pontot ért el, ezért volt szükség a második fordulóra, a versírásra.

A kisgyőriek a kapott növényeket az új játszótérre ültetik majd el közösen.

Miskolc Televízió