Ugrás a tartalomra

Karakas aranyérmes!

Létrehozva
Karakas Hedvig, az MVSC versenyzője aranyérmet szerzett szombaton a cselgáncsozók olimpiai kvalifikációs világkupa-sorozatának tallinni állomásán.
Az 57 kg-os Karakas lengyel, német és azeri rivális legyőzésével jutott be a négy közé, ahol ipponnal verte meg a junior Európa-bajnok francia Automne Paviát.

A fináléban aztán a 15 vk-éremmel büszkélkedő, szintén francia Audrey La Rizzával került szembe, akit háromszor intettek, így a magyar dzsúdós vazaarival diadalmaskodott. A kétszeres Eb-bronzérmes Karakas tavalyi, prágai sikere után második világkupa-aranyát szerezte meg.

Az észtországi verseny másik magyarja, Gáspár Eszter (63) helyezetlenül zárt.