Elszámoltatták az eladót a makói zsaruk, aki elmondta, hogy a kiégett járművet úgy vásárolta egy magyarcsanádi férfitől. Ez a férfi azután kihallgatása során elismerte, hogy valóban ellopta a gépkocsit. A nála megtartott házkutatás során pedig több Polski-alkatrészt is találtak és foglaltak le a rendőrök. A férfinek – mint kiderült – társa is volt, aki szintén magyarcsanádi lakos.
A nyomozás során azután megállapították a rendőrök, hogy a két férfi rokonlátogatóba jött még május 30-án Makóra, de mivel az utolsó buszt már nem érték el, úgy döntöttek, hogy szereznek egy autót, és azzal utaznak haza. A járműszerzésnek azonban nem éppen a legális módját választották – egy, a Hunyadi utcán parkoló Polski Fiatot szemeltek ki erre. Betörték az ablak üvegét, majd sikeresen elindítva hazakocsikáztak Magyarcsanádra. Másnap úgy döntöttek, hogy a könnyen szerzett gépkocsiból további hasznot húznak, és hulladékvasként eladják, de előbb néhány alkatrészt kiszedtek belőle, majd a járművet felgyújtották és így értékesítették azt. Innen a történet már ismert, a vevő a hulladékfelvásárló-telepen jelentkezett másnap, ám ekkor a rendőrök is megérkeztek.
A nyomozás során azután megállapították a rendőrök, hogy a két férfi rokonlátogatóba jött még május 30-án Makóra, de mivel az utolsó buszt már nem érték el, úgy döntöttek, hogy szereznek egy autót, és azzal utaznak haza. A járműszerzésnek azonban nem éppen a legális módját választották – egy, a Hunyadi utcán parkoló Polski Fiatot szemeltek ki erre. Betörték az ablak üvegét, majd sikeresen elindítva hazakocsikáztak Magyarcsanádra. Másnap úgy döntöttek, hogy a könnyen szerzett gépkocsiból további hasznot húznak, és hulladékvasként eladják, de előbb néhány alkatrészt kiszedtek belőle, majd a járművet felgyújtották és így értékesítették azt. Innen a történet már ismert, a vevő a hulladékfelvásárló-telepen jelentkezett másnap, ám ekkor a rendőrök is megérkeztek.
A két férfivel szemben lopás bűntett megalapozott gyanúja alapján indult büntetőeljárás.