Huszonnyolc Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei településről érkezett kárbejelentés a nyírségi katasztrófavédelmi igazgatóságra a hétfő délutáni vihar után.
A vihar délután Szabolcs déli részén, Újfehértó, Balkány, Szakoly, Nyírbátor, Mátészalka és Túristvándi vonalában pusztított. A nagyon erős szél lakóházak tetejét bontotta meg, kéményeket borított le, fákat döntött ki, és a térségben, főként Nyírbátor környékén több település közötti út is járhatatlanná vált.
A tűzoltók megkezdték a mentést, ezt hátráltatják a közlekedési nehézségek, valamint az is, hogy Szabolcs déli részén akadozik a telefonszolgáltatás, több településen pedig áram sincs.
Szakolyban egy egész utca lakóházainak tetejét vitte el az orkánerejű szél. A településen jelenleg nincs áram, a kár a becslések szerint több százmillió forint is lehet. Nyírbátor környékén mintegy 50 lakóház, illetve több középület teteje megsérült, a város egy időre megközelíthetetlenné vált az utakra döntött fák miatt.
A vihar délután Szabolcs déli részén, Újfehértó, Balkány, Szakoly, Nyírbátor, Mátészalka és Túristvándi vonalában pusztított. A nagyon erős szél lakóházak tetejét bontotta meg, kéményeket borított le, fákat döntött ki, és a térségben, főként Nyírbátor környékén több település közötti út is járhatatlanná vált.
A tűzoltók megkezdték a mentést, ezt hátráltatják a közlekedési nehézségek, valamint az is, hogy Szabolcs déli részén akadozik a telefonszolgáltatás, több településen pedig áram sincs.
Szakolyban egy egész utca lakóházainak tetejét vitte el az orkánerejű szél. A településen jelenleg nincs áram, a kár a becslések szerint több százmillió forint is lehet. Nyírbátor környékén mintegy 50 lakóház, illetve több középület teteje megsérült, a város egy időre megközelíthetetlenné vált az utakra döntött fák miatt.