Miskolc környező településein egy vasárnapi rádiós hír váltott ki riadalmat, mely szerint a következő napokban újabb árhullám érkezhet. Csont Csaba, az Észak-Magyarországi Környezetvédelmi és Vízügyi Igazgatóság osztályvezetője a tájékoztatón leszögezte: az elkövetkezendő napokban várható ugyan csapadék, ez azonban nem lesz olyan mértékű, hogy újabb jelentősebb árhullámra kelljen számítani a Bódva, a Hernád vagy a Sajó vízrendszerében. Levonulóban van az ár, nincs utánpótlása a víztömegnek, annak ellenére sem, hogy helyenként záporokat és zivatarokat prognosztizált a meteorológiai intézet. Mint elhangzott, a héten mintegy 30 mm csapadék várható, ez azonban nem okozhat nagyobb problémát, hiszen mind a három borsod megyei folyó szintje jelentősen leapadt már.
Az árvíz során az egyik legkritikusabb helyzet Felsőzsolcán alakult ki, ahol több mint száz ház dőlt össze, és a mélyebben fekvő területeken még most is áll a víz. Csöbör Katalin a térség országgyűlési képviselője elmondta: a lakosság itt, érthető módon, különösen nyugtalan. A várost most először öntötte el az ár, és mindjárt rendkívüli mértékben. Ebben a feszült helyzetben érkezett vasárnap, a déli krónikákban a rémísztő hír, hogy újabb jelentős csapadék várható.

Az országgyűlési képviselő is megerősítette, hogy a szakemberek információi szerint az esőzés nem fog újabb árvizet okozni. - Ettől tehát nem kell tartaniuk a felsőzsolcaiaknak, azt viszont meg kell érteniük, hogy a helyreállítási munkának pontos terv szerint kell haladnia, nem lehet kapkodni - hangsúlyozta Csöbör Katalin. Mint a politikus fogalmazott, "mindenki szeretné két nap alatt eltüntetni a katasztrófa okozta károkat, ez azonban sajnos nem lehetséges". Ezért a felsőzsolcaiak türelmét kérik, az előkészítő munkák rendben és a lehető leggyorsabban folynak. - A kormány biztosítja a szükséges anyagi forrást, és napi szinten nyomon követi az eseményeket - hangsúlyozta a képviselő.
Szombaton elkezdődött a megyében a lakókat ért károk felmérése is, több mint 200 településen mintegy 3000 ingatlant vizsgálnak meg a szakemberek. A felmérés a kormányzati döntés előkészítéséhez szükséges. Dr. Ódor Ferenc elmondta: a kormány szándéka az, hogy minél hamarabb rendezze az emberek lakhatási feltételeit. Ez az elsődleges, utána jönnek majd az egyéb vis maior károk, s annak számbavétele, milyen árvízvédelmi munkálatokat kell végezni, hogy még egyszer ne fordulhasson elő ilyen helyzet.
A Sajó vízállása a magyar-szlovák határ térségében, Sajópüspökinél jelenleg 153 centiméter, az első fokú árvízvédelmi készültség elrendeléséhez 200 centiméternek kellene lennie. A szakemberek kérik a lakosságtól, hogy őrizzék meg nyugalmukat: nem várható újabb árhullám a folyón.
Az árvíz során az egyik legkritikusabb helyzet Felsőzsolcán alakult ki, ahol több mint száz ház dőlt össze, és a mélyebben fekvő területeken még most is áll a víz. Csöbör Katalin a térség országgyűlési képviselője elmondta: a lakosság itt, érthető módon, különösen nyugtalan. A várost most először öntötte el az ár, és mindjárt rendkívüli mértékben. Ebben a feszült helyzetben érkezett vasárnap, a déli krónikákban a rémísztő hír, hogy újabb jelentős csapadék várható.

Az országgyűlési képviselő is megerősítette, hogy a szakemberek információi szerint az esőzés nem fog újabb árvizet okozni. - Ettől tehát nem kell tartaniuk a felsőzsolcaiaknak, azt viszont meg kell érteniük, hogy a helyreállítási munkának pontos terv szerint kell haladnia, nem lehet kapkodni - hangsúlyozta Csöbör Katalin. Mint a politikus fogalmazott, "mindenki szeretné két nap alatt eltüntetni a katasztrófa okozta károkat, ez azonban sajnos nem lehetséges". Ezért a felsőzsolcaiak türelmét kérik, az előkészítő munkák rendben és a lehető leggyorsabban folynak. - A kormány biztosítja a szükséges anyagi forrást, és napi szinten nyomon követi az eseményeket - hangsúlyozta a képviselő.
Szombaton elkezdődött a megyében a lakókat ért károk felmérése is, több mint 200 településen mintegy 3000 ingatlant vizsgálnak meg a szakemberek. A felmérés a kormányzati döntés előkészítéséhez szükséges. Dr. Ódor Ferenc elmondta: a kormány szándéka az, hogy minél hamarabb rendezze az emberek lakhatási feltételeit. Ez az elsődleges, utána jönnek majd az egyéb vis maior károk, s annak számbavétele, milyen árvízvédelmi munkálatokat kell végezni, hogy még egyszer ne fordulhasson elő ilyen helyzet.
A Sajó vízállása a magyar-szlovák határ térségében, Sajópüspökinél jelenleg 153 centiméter, az első fokú árvízvédelmi készültség elrendeléséhez 200 centiméternek kellene lennie. A szakemberek kérik a lakosságtól, hogy őrizzék meg nyugalmukat: nem várható újabb árhullám a folyón.