Ugrás a tartalomra

Öt és fél tonna elemet gyűjtöttek

Létrehozva
Összesen 5622 kilogramm szárazelemet gyűjtöttek a miskolci iskolák az idei akcióban. A legszorgalmasabb diákok hétfőn a Városháza dísztermében vehették át jutalmukat.
elemgyu2.jpg
Idén immár hatodik alkalommal rendeztek elemgyűjtő versenyt miskolci iskolásoknak, akik az évek során már mintegy 25 tonnát szedtek össze. A Városházán megjelent diákokat és tanáraikat Fodor Zoltán önkormányzati képviselő köszöntötte, elmondva: jövőre is szeretnék megszervezni a versenyt, hozzájárulva ezzel a tanulók környezettudatos neveléséhez.

A díjakat –melyek között szerepelt fejhallgató, pendrive, mp3-, mp4- és DVD-lejátszó is – Kiss Péter, az AVE Miskolc Kft. igazgatója adta át.

elemgyu1.jpg

Három általános iskola balatoni üdülést nyert (augusztus 3-10-ig) teljes ellátással, az útiköltséget és a szállást is a szervezők állják. Különdíjban részesült a szirmabesenyői Szinyei Merse Pál Általános Iskola, amely Miskolcon kívüli intézményként is, évek óta aktívan részt vesz a gyűjtésben.

A 2009/20010-es tanév általános iskolai és középiskolai szárazelem-gyűjtési akció eredménye:

Általános Iskolák
1. Könyves Kálmán Általános Iskola, 482 kg – nyereményük: balatoni üdülés 2. Éltes Mátyás Általános Iskola, 458 kg – balatoni üdülés3. Avastetői Általános és Magyar-angol Két Tanítási Nyelvű Iskola és Alapfokú Művészetoktatási Intézmény, 408 kg – DVD-lejátszó

Középiskolák
1. Kandó Kálmán Szakközépiskola, 2580 kg – nyereményük: balatoni üdülés 2. Fényi Gyula Jezsuita Gimnázium, 295 kg – mp4-lejátszó3. Ferenczy Sándor Egészségügyi Szakközépiskola, 220 kg – mp3-lejátszó

elemgyu3.jpg

S.P.