Már a V betű is felkerült az iskolák tábláira, ma volt ugyanis az utolsó tanítási nap, mely egyben azt is jelenti, hogy holnap megkezdődik a vakáció. A diákok többsége már régóta várta ezt a napot; sokan már a nyaralást tervezgetik. A Fazekas-Istvánffy Általános Iskolában ma összesen 900-an örülhettek ennek a napnak, közülük 110-en szeptembertől már középfokú oktatási intézményben folytathatják tanulmányaikat. Bár a Fazekas utcai intézményben némi fennakadást okozott az iskola felújítása, az utolsó napon sokan a májusban elmaradt osztálykirándulásokat pótolták.

Kascsák Ferenc a Fazekas-Istvánffy Általános Iskola és Alapfokú Művészetoktatási Intézmény igazgatója elmondta: miután májusban nagyon rossz volt az időjárás, így az osztálykirándulás elég sok osztály számára elmaradt. Ezért ezt az utolsó napot szinte kivétel nélkül mindenki vagy a városban vagy a Bükkben tölti, örültünk neki, hogy legalább ezen a napon kicsit alkalmasnak tűnik arra, hogy kimehessenek az épületből.
Hazánkban több mint 1,4 millió diáknak ért véget az oktatás, ők a két és fél hónapos szünidőben számtalan tábor és színes program közül választhatnak. Miskolc összesen 55 alap- és középfokú intézményében 26500 diák számára fejeződött be a 2009/2010-es tanév. A diákok most 77 napot pihenhetnek, szeptember 1-jétől azonban megkezdődik számukra a következő tanév. A pedagógusoknak egyelőre még sok a munkájuk, ők július elejétől augusztus középéig pihenhetnek.

Kascsák Ferenc a Fazekas-Istvánffy Általános Iskola és Alapfokú Művészetoktatási Intézmény igazgatója elmondta: miután májusban nagyon rossz volt az időjárás, így az osztálykirándulás elég sok osztály számára elmaradt. Ezért ezt az utolsó napot szinte kivétel nélkül mindenki vagy a városban vagy a Bükkben tölti, örültünk neki, hogy legalább ezen a napon kicsit alkalmasnak tűnik arra, hogy kimehessenek az épületből.
Hazánkban több mint 1,4 millió diáknak ért véget az oktatás, ők a két és fél hónapos szünidőben számtalan tábor és színes program közül választhatnak. Miskolc összesen 55 alap- és középfokú intézményében 26500 diák számára fejeződött be a 2009/2010-es tanév. A diákok most 77 napot pihenhetnek, szeptember 1-jétől azonban megkezdődik számukra a következő tanév. A pedagógusoknak egyelőre még sok a munkájuk, ők július elejétől augusztus középéig pihenhetnek.