A két, egymásnak konkurenciát jelentő villamossági cég dolgozói és családtagjaik közösen gyűjtötték össze az adományt, amelynek elosztásáról előzetes igényfelmérés alapján az árvíz sújtotta települések polgármesteri gondoskodnak majd. Az ötmilliós adomány mellett a budapesti és a szentesi cég azt is vállalta, hogy további 5 millió forint értékben villamossággal kapcsolatos munkák elvégzésével segédkeznek az újjáépítésben, azokon a településeken, ahol erre szükség van.