
A Bosch kapacitás-bővítésére a cégcsoport wales-i gyárának áttelepítése kapcsán kerül sor, ahol 900 alkalmazottat foglalkoztattak. Dr. Ficzere Ferenc, a Bosch-csoport regionális kommunikációs igazgatója úgy nyilatkozott: az áttelepítés a vállalat miskolci és hatvani telephelyeit érinti, a dolgozói létszámot fokozatosan bővítik majd. A két magyarországi üzem létszámbővítését a piaci kereslet határozza meg, annyi azonban bizonyos, hogy több száz új dolgozó alkalmazására lesz szükség. A teljes folyamat 2011-ben zárul le, a tervek szerint ekkora számolják fel végleg a wales-i gyárat.
A Bosch 1899 óta van jelen Magyarországon. Az 1991-ben újjáalapított regionális kereskedelmi kft.-ből mára Magyarország második legnagyobb külföldi ipari munkaadója fejlődött ki. A Bosch-csoport miskolci, budapesti, egri, hatvani telephelyein közel 7000 embert foglalkoztat.