Több felháborodott lakó is megkereste szerkesztőségünket nehezményezve a fák kivágását, amelyek árnyékot adtak, és a por ellen is védtek. Nem értik, miért kell a maradék zöld területeket is beépíteni a városban és nehezményezik, hogy őket senki nem kérdezte meg arról, akarják-e a beruházást.

A fákat ugyanis nem cél nélkül vágták ki, a területen száztíz férőhelyes parkoló épül. Mint Nagy Lászlótól, a MIBERSZOLG Kft. igazgatójától megtudtuk, a beruházás terve nem is új keletű, 2008-ban merült fel a parkoló szükségessége, melyhez az önkormányzat városüzemeltetési és beruházási osztálya szerezte be még abban az évben a szükséges szakhatósági hozzájárulásokat és az építési engedélyt is. A lakókat valóban nem kérdezték meg, de ez az igazgató szerint nem is szükséges, hiszen közterületen, közcélból épülő beruházásnál ez nem kitétel, ugyanakkor az is egyértelmű, hogy az autósok támogatnák, míg a gyalogosok nem.
Ugyanakkor a beruházás nem csak közcélú, hanem szükséges is Nagy László szerint, ugyanis a középszer utcán áldatlan parkolási állapotok vannak, az autók elfoglalják az egyik sávot, ami miatt nehézkes a közlekedés. A mentők és a tűzoltóság is jelezte, hogy a felvonulási útvonaluk nem biztosított a parkoló autók miatt, ennek pedig látható „eredménye” is volt a tavalyi paneltűznél az utcában.
A fákról megtudtuk, hogy azok nem nemes fák voltak, egy részük pedig az Avas I. ütemét ellátó távhővezeték fölé lett annak idején telepítve, és mostanra a gyökerek nyomták azt. Nem kívánják azonban a zöld felületeket csökkenteni, a beruházás elkészültével negyven előnevelt fát ültetnek majd be a kivágottak helyett.
Fotók ITT!

A fákat ugyanis nem cél nélkül vágták ki, a területen száztíz férőhelyes parkoló épül. Mint Nagy Lászlótól, a MIBERSZOLG Kft. igazgatójától megtudtuk, a beruházás terve nem is új keletű, 2008-ban merült fel a parkoló szükségessége, melyhez az önkormányzat városüzemeltetési és beruházási osztálya szerezte be még abban az évben a szükséges szakhatósági hozzájárulásokat és az építési engedélyt is. A lakókat valóban nem kérdezték meg, de ez az igazgató szerint nem is szükséges, hiszen közterületen, közcélból épülő beruházásnál ez nem kitétel, ugyanakkor az is egyértelmű, hogy az autósok támogatnák, míg a gyalogosok nem.
Ugyanakkor a beruházás nem csak közcélú, hanem szükséges is Nagy László szerint, ugyanis a középszer utcán áldatlan parkolási állapotok vannak, az autók elfoglalják az egyik sávot, ami miatt nehézkes a közlekedés. A mentők és a tűzoltóság is jelezte, hogy a felvonulási útvonaluk nem biztosított a parkoló autók miatt, ennek pedig látható „eredménye” is volt a tavalyi paneltűznél az utcában.
A fákról megtudtuk, hogy azok nem nemes fák voltak, egy részük pedig az Avas I. ütemét ellátó távhővezeték fölé lett annak idején telepítve, és mostanra a gyökerek nyomták azt. Nem kívánják azonban a zöld felületeket csökkenteni, a beruházás elkészültével negyven előnevelt fát ültetnek majd be a kivágottak helyett.
Fotók ITT!