Az országos szövetség a Statisztika Marczibányi úti csarnokában bonyolítja le az osztályozót, amelyen hatalmas a tét: az Extraligás-tagság!
Korábban beszámoltunk már arról, hogy a versenykiírás értelmében a három bajnok közül (Nyugaton a Szombathely, Középen a Pénzügyőr, Keleten a Borsod Volán) kettő kerülhet a legmagasabb kategóriába. Az Extraligába jutást azonban nem adják ingyen, azért meg kell harcolni. Az időpont június 19-e, szombat, 10 óra.
A lebonyolításra egyik résztvevőnek sem lehet panasza, hiszen a legigazságosabb szisztéma szerint dőlnek el a fontos kérdések. A kiírás szerint körmérkőzéses rendszerben csapnak össze a csapatok, tehát minden együttesre két fellépés vár. A találkozók 10 órakor kezdődnek, és a semlegesség jegyében a sorsolást közvetlenül a kezdés előtt, háromnegyed tízkor készítik el a jelenlévő csapatok képviselői előtt.
A Pénzügyőr mind a 18 mérkőzését megnyerte, a Szombathely kettőt adott döntetlenre. Nem sokkal maradt el tőlük a miskolci közlekedési alakulat sem, amelynek tagjai igen komolyan készülnek a szombati fővárosi fellépésre. Kedden és csütörtökön egyaránt edzésen vesznek részt, ezeken a foglalkozásokon a teljes keret (Doros Szilárd, Kővári Balázs, Laczkó Sándor, Lehoczki Gábor, Licsák Levente) részt vesz.
– Kiélezett csatára számítunk. Az biztos, hogy a mérkőzéseken egyetlen pontot sem adnak majd ingyen az ellenfelek, azokért keményen meg kell harcolniuk a mieinknek. A múlt héten kisebb zavart okozott, hogy nem tudtunk a megszokott, környezetben készülni, de megoldottuk, Hejőcsabán gyakoroltunk. Ezen a héten viszont már visszazökkent az élet a rendes kerékvágásba. Tudjuk, hogy hatalmas siker kapujához érkeztünk, hiszen Miskolcnak utoljára több mint tíz évvel ezelőtt volt csapata az Extraliga mezőnyében! – kommentálta a miskolciak készülődését, és az esélyeket Fukker Bertalan, a miskolci együttes szakosztály elnöke.
De vajon hogyan ítéli meg a Volán esélyeit a közlekedésiek egyik frontembere? Íme, Kővári Balázs véleménye:
– Drámai csatákra van kilátás. Jók és veszélyesek az ellenfelek, tehát egyetlen pillanatig sem szabad kilazítani, teljes koncentráció szükséges az eredményes játékhoz. Senkitől sem félünk, zömében ismerjük ellenfeleinket. Igaz, a Szombathely gárdájában szerepel például az 57 esztendős Benák András, aki ellen még soha nem játszottam. Ráadásul nem csak a hatalmas tapasztalat segíti, hanem a kellemetlen ütőborítása is zavaróan hat. Nekünk akkor lehet keresnivalónk, ha az első két ember megbízható teljesítményt nyújt. Ugyanakkor arra is óriási szükség lesz, hogy a kvartettben szóhoz jutó másik két játékos is várakozás felett teljesítsen. A mögöttünk hagyott idényben már volt erre példa: Licsák Levente három találkozót nyert a Jászberény ellen, Lehoczki Gábor pedig ugyancsak három mérkőzés után hagyhatta el győztesen az asztalt a Szeged elleni rangadón. Nos, ha ilyesmi besikerülne szombaton, Budapesten is, akkor már nagy baj nem lehet!
A Borsod Volán egyébként a csapatot elkísérő, várhatóan jelentős létszámú szurkolót külön busszal szállítja a mérkőzés színhelyére. Értesüléseink szerint nagyon sokan kelnek útra, hogy buzdítsák az együttest, a mindent elsöprő támogatás ugyanis rengeteget nyomhat a latban!
D. L.
Korábban beszámoltunk már arról, hogy a versenykiírás értelmében a három bajnok közül (Nyugaton a Szombathely, Középen a Pénzügyőr, Keleten a Borsod Volán) kettő kerülhet a legmagasabb kategóriába. Az Extraligába jutást azonban nem adják ingyen, azért meg kell harcolni. Az időpont június 19-e, szombat, 10 óra.
A lebonyolításra egyik résztvevőnek sem lehet panasza, hiszen a legigazságosabb szisztéma szerint dőlnek el a fontos kérdések. A kiírás szerint körmérkőzéses rendszerben csapnak össze a csapatok, tehát minden együttesre két fellépés vár. A találkozók 10 órakor kezdődnek, és a semlegesség jegyében a sorsolást közvetlenül a kezdés előtt, háromnegyed tízkor készítik el a jelenlévő csapatok képviselői előtt.
A Pénzügyőr mind a 18 mérkőzését megnyerte, a Szombathely kettőt adott döntetlenre. Nem sokkal maradt el tőlük a miskolci közlekedési alakulat sem, amelynek tagjai igen komolyan készülnek a szombati fővárosi fellépésre. Kedden és csütörtökön egyaránt edzésen vesznek részt, ezeken a foglalkozásokon a teljes keret (Doros Szilárd, Kővári Balázs, Laczkó Sándor, Lehoczki Gábor, Licsák Levente) részt vesz.
– Kiélezett csatára számítunk. Az biztos, hogy a mérkőzéseken egyetlen pontot sem adnak majd ingyen az ellenfelek, azokért keményen meg kell harcolniuk a mieinknek. A múlt héten kisebb zavart okozott, hogy nem tudtunk a megszokott, környezetben készülni, de megoldottuk, Hejőcsabán gyakoroltunk. Ezen a héten viszont már visszazökkent az élet a rendes kerékvágásba. Tudjuk, hogy hatalmas siker kapujához érkeztünk, hiszen Miskolcnak utoljára több mint tíz évvel ezelőtt volt csapata az Extraliga mezőnyében! – kommentálta a miskolciak készülődését, és az esélyeket Fukker Bertalan, a miskolci együttes szakosztály elnöke.
De vajon hogyan ítéli meg a Volán esélyeit a közlekedésiek egyik frontembere? Íme, Kővári Balázs véleménye:
– Drámai csatákra van kilátás. Jók és veszélyesek az ellenfelek, tehát egyetlen pillanatig sem szabad kilazítani, teljes koncentráció szükséges az eredményes játékhoz. Senkitől sem félünk, zömében ismerjük ellenfeleinket. Igaz, a Szombathely gárdájában szerepel például az 57 esztendős Benák András, aki ellen még soha nem játszottam. Ráadásul nem csak a hatalmas tapasztalat segíti, hanem a kellemetlen ütőborítása is zavaróan hat. Nekünk akkor lehet keresnivalónk, ha az első két ember megbízható teljesítményt nyújt. Ugyanakkor arra is óriási szükség lesz, hogy a kvartettben szóhoz jutó másik két játékos is várakozás felett teljesítsen. A mögöttünk hagyott idényben már volt erre példa: Licsák Levente három találkozót nyert a Jászberény ellen, Lehoczki Gábor pedig ugyancsak három mérkőzés után hagyhatta el győztesen az asztalt a Szeged elleni rangadón. Nos, ha ilyesmi besikerülne szombaton, Budapesten is, akkor már nagy baj nem lehet!
A Borsod Volán egyébként a csapatot elkísérő, várhatóan jelentős létszámú szurkolót külön busszal szállítja a mérkőzés színhelyére. Értesüléseink szerint nagyon sokan kelnek útra, hogy buzdítsák az együttest, a mindent elsöprő támogatás ugyanis rengeteget nyomhat a latban!
D. L.