Az évekkel ezelőtt elszaporodott strandon történő lopások visszaszorítása és megelőzése érdekében Dr. Varga László r. alezredes az Ózdi Rendőrkapitányság Vezetője, a putnoki Serényi Béla Gimnáziummal, az Ózd Közbiztonságáért Alapítvánnyal, az Ózd Városi Vízművel és Strandfürdővel és az Ózdi Városi Polgármesteri Hivatallal együttműködve létrehozta a „Diákok a biztonságért” akciót. A program keretében a gimnázium rendvédelmi tagozatos diákjai folyamatos diák-járőrszolgálatot látnak el a strandfürdő területén a szünidő alatt.
Az egyenruhás fiatalok nyitvatartási időben úgymond non-stop járőröznek és vigyáznak a sokszor felelőtlen strandolók értékeire. Feladatuk többek között, hogy az őrizetlenül hagyott tárgyak tulajdonosát megkeressék, felhívják figyelmét, hiszen a tolvajok „munkáját” csak a pihenni vágyók együttműködésével lehet teljesen lehetetlenné tenni. A tapasztalatok azt mutatják, hogy a lopások elkövetésében a fürdőzők is „közreműködnek”, vagyontárgyaikat ugyanis sokszor őrizet és felügyelet nélkül hagyják , amit a tolvajok ki is használnak.
A putnoki Serényi Béla Gimnázium rendvédelmi tagozatos diákjai a programban lankadatlan szorgalommal vesznek részt. Tevékenységüknek, jelenlétüknek köszönhető az ózdi Strandfürdő és kemping területén a közbiztonság javult a korábbi évekhez viszonyítva.
A hatékonyságot jól mutatja, hogy az ózdi strand területén a strandszezonban elkövetett bűncselekményről a rendőrkapitányságra az elmúlt években már egyáltalán nem érkezett bejelentés.
Az egyenruhás fiatalok nyitvatartási időben úgymond non-stop járőröznek és vigyáznak a sokszor felelőtlen strandolók értékeire. Feladatuk többek között, hogy az őrizetlenül hagyott tárgyak tulajdonosát megkeressék, felhívják figyelmét, hiszen a tolvajok „munkáját” csak a pihenni vágyók együttműködésével lehet teljesen lehetetlenné tenni. A tapasztalatok azt mutatják, hogy a lopások elkövetésében a fürdőzők is „közreműködnek”, vagyontárgyaikat ugyanis sokszor őrizet és felügyelet nélkül hagyják , amit a tolvajok ki is használnak.
A putnoki Serényi Béla Gimnázium rendvédelmi tagozatos diákjai a programban lankadatlan szorgalommal vesznek részt. Tevékenységüknek, jelenlétüknek köszönhető az ózdi Strandfürdő és kemping területén a közbiztonság javult a korábbi évekhez viszonyítva.
A hatékonyságot jól mutatja, hogy az ózdi strand területén a strandszezonban elkövetett bűncselekményről a rendőrkapitányságra az elmúlt években már egyáltalán nem érkezett bejelentés.