A két napos eseményen a jelenlévők megtekinthették a különböző szolgáltatási központok produkcióit, valamint festmény, fotó, és más egyéb kézműves kiállításait. A programot csütörtökön reggel Dr. Mokrai Mihály Miskolc Megyei Jogú Város alpolgármestere, és Horváth Zoltán, az Iránytű Szociális Szolgálat igazgatója nyitotta meg. A délelőtt folyamán a résztvevők bemutathatták egymásnak előadásaikat, kiállításaikat. A különböző nyugdíjas egyesületek ”múlt-jelen” bemutató transzparenseket készítettek lakóhelyükről, amit képekkel, írásos anyagokkal illusztráltak. A programok befejeztével Nyulászi Istvánné képviselő asszony nevében vehettek át a jelenlévők az emléklapokat.
Képek itt

Begyikné Papp Csilla a Vár-Sétány szolgáltatási vezetője portálunknak elmondta: A rendezvény eredetileg május elején szokott lenni, de az elmúlt hetek esőzései és áradásai miatt el kellett halasztaniuk, ezért került június elejére. Az idő viszont most kedvezett, hiszen napsütéses időben tölthetik el a két napot a meghívottak. Kiemelte beszédében az esemény kiállításait, ahol olyan nevek képeit lehet megtekinteni, mint Eisele Gyula, aki ugyan budapesti születésű, de 1952-óta Miskolcon él és alkot, vagy Szűcs László, aki a történelmi Diósgyőrben született, a vár környezetében és ott is tűnt ki festményeivel.

A programsorozat második napján a szépkorúak gasztronómiai tudásukról adhatnak számot, ugyanis kollektív főzést szerveznek számukra a művelődési ház hátsó udvarán pénteken. A szervezők remélik a napos idő és az ízletes ételek legalább olyan jó hangulatot hoznak majd mint az első napon.
Fotók ITT!
Vajtó László
Képek itt

Begyikné Papp Csilla a Vár-Sétány szolgáltatási vezetője portálunknak elmondta: A rendezvény eredetileg május elején szokott lenni, de az elmúlt hetek esőzései és áradásai miatt el kellett halasztaniuk, ezért került június elejére. Az idő viszont most kedvezett, hiszen napsütéses időben tölthetik el a két napot a meghívottak. Kiemelte beszédében az esemény kiállításait, ahol olyan nevek képeit lehet megtekinteni, mint Eisele Gyula, aki ugyan budapesti születésű, de 1952-óta Miskolcon él és alkot, vagy Szűcs László, aki a történelmi Diósgyőrben született, a vár környezetében és ott is tűnt ki festményeivel.

A programsorozat második napján a szépkorúak gasztronómiai tudásukról adhatnak számot, ugyanis kollektív főzést szerveznek számukra a művelődési ház hátsó udvarán pénteken. A szervezők remélik a napos idő és az ízletes ételek legalább olyan jó hangulatot hoznak majd mint az első napon.
Fotók ITT!
Vajtó László