
Második alkalommal hirdetett versenyt Hangfoglaló Hétfő címmel általános és középiskolás tanulók számára a Hangszeresek Országos Szövetsége. Az Ausztráliából indult kezdeményezés nyomán idén 31 intézmény közel tízezer diákja énekelte egy időben Presser Gábor slágerét. A május 10-én, hétfőn 11 órakor rögzített, majd az internetre feltöltött videófelvételekre négy héten át lehetett a verseny weblapján szavazni.

A Földes Ferenc Gimnázium tanulói a Hangszeresek Országos Szövetségének kiírása szerint Presser Gábor Neked írom a dalt című szerzeményének előadásával hódították meg az internetes közönséget, majd a zsűrit (Presser Gábor, Hajós András, Czutor Zoltán, Ásztai Katalin (MZMSZ), Andrásik Remo) is, mellyel elnyerték az egymillió forintos fődíjat. A nyereményt az intézmény évzáró ünnepsége után adta át Andrásik Remo, a Hangfoglaló Hétfőt szervező Hangszeresek Országos Szövetségének főtitkára Veres Pálnak, a Földes igazgatójának. Veres Pál elmondta, a nyereményből egy versenyzongorát fognak vásárolni.Andrásik Remo szerint azért fontosak az ehhez hasonló megmérettetések, mert Magyarországon kevesen játszanak hangszeren, így a cél a hangszeres muzsika népszerűsítése is.
