
Több tucat környékbeli gyűlt össze a Malomszög, Dayka, Petőfi, Geró, Szent István, Nagyváthy, Reményi és Ilona utcákból pénteken délelőtt, hogy helyszíni demonstrációval is kifejezze a véleményét. Dr. Csiba Gábor, a lakók megbízott képviselője utalt a témában tartott, korábbi fórumokra s elmondta: úgy tapasztalták, az illetékesek nem adtak megnyugtató magyarázatot a lakók felvetéseire, ezért fogalmazták ezt a petíciót, jogászi vélemények, és Európai Uniós irányelvek figyelembe vételével.

Mint arról már mi is beszámoltunk, a helyi lakosok egy része nem helyesli a környéket érintő út- és hídépítéseket, egyes utak tervezett kiszélesítését, melyekre az Integrált Városfejlesztési Stratégia belvárosfejlesztési ütemében kerülne sor. Tartanak a forgalom megnövekedésétől, a környezetterheléstől - mint mondták, féltik a kisgyerekeket, hiszen a környéken játszóterek, tanintézmények, óvodák vannak - elértéktelenedhetnek errefelé az ingatlanok is.