Ugrás a tartalomra

Vadászgép zuhant le Dél-Koreában

Létrehozva
Magyar idő szerint a reggeli órákban – 8 óra az időkülönbség - gyakorló repülés közben a tengerbe zuhant a dél-koreai légierő egyik harci gépe.
Az F-5F típusú vadászgép a gyakorlat végeztével már visszatérőben volt az ország keleti részén fekvő egyik támaszpontra, amikor eltűnt a radarok képernyőjéről. A légierő helikoptereket küldött az eltűnt gép és a pilóták felkutatására. A holttesteket végül megtalálták, az egyiket egy félig nyitott ejtőernyőbe gabalyodva. A gép lezuhanásának oka egyelőre nem ismert. A dél-koreai légierő még 1982 és 1986 között állította hadrendbe a ma már elavultnak számító F-5F típusú vadászgépeket, amelyeket az amerikai Northrop vállalat fejlesztett ki.

Búzafalvi Tamás

Forrás: www.guardian.co.uk