Bodnár József, szövetség regionális ügyvivője a Nyári Egyetemekről szólva elmondta: a rendezvénysorozatnak több célja is van, mindenekelőtt fel kívánják hívni a figyelmet a képzés, az oktatás jelentőségére. Fontos célkitűzés a közösség összekovácsolása, valamint az ország jelentős városainak bemutatása, megismertetése is. Ezért tartják minden alkalommal más-más helyszínen az eseményt, melyen az érdekképviseleti témákon túl, minden évben szóba kerül számos egyéb, a munkavállalók mindennapjait érintő kérdés, és nem maradnak el a kulturális, közösségi programok sem.

A Vasas Nyári Egyetem központi témája még mindig a gazdasági válság volt, emellett szó esett a választások hatásairól, és munkajogi, képzési kérdésekről is. A szervezők idén is színvonalas programmal, ismert előadókkal, szakértőkkel várták az érdeklődőket. A programot Káli Sándor polgármester nyitotta meg, aki szólt a város átalakulásáról, helyzetéről, és a rendezvény kapcsán kiemelte: Miskolc számára különösen fontos, hogy megmutassa, ajánlja magát a befektetők számára. Balogh Béla Vasas szakszervezeti elnök köszöntő szavai után a nyitóelőadást dr. Vértes András, a GKI Gazdaságkutató Zrt. elnöke tartotta. Mint fogalmazott, a világ és Magyarország is túl van már a válság mélypontján. A Gazdaságkutató legfrissebb előrejelzése szerint a magyar gazdaság az idén egy százalékkal nő, a GDP-arányos államháztartási hiány pedig 4 százalék lesz.
A felmérés szerint a bővülést főként az exportra termelő ipar támogatja, az intézet gazdasági hangulatra vonatkozó vizsgálatai mind az üzleti szférában, mind a lakosság körében emelkedést mutatnak. A program szerint ezt követően a Szakszervezetek és munkáltatók a gazdasági válságban - együtt vagy egymással ellentétben könnyebb túlélni? - című előadásra és konzultációra került sor, majd Bihall Tamás, a B.-A. Z. megyei Kereskedelmi és Iparkamara elnöke beszélt a felnőttképzésről, szakképzésről. Prof. Dr. Kiss György a Munka Törvénykönyve módosításának átfogó koncepciójáról tartott alőadást, az első nap végén pedig idén is megrendezték a résztvevők számára az ismerkedési estet, ezúttal az Avasi Bortanyán.

A Nyári Egyetem második napjának első előadásában dr. Kovács Géza, a Munkaügyi Közvetítői és Döntőbírói Szolgálat (MKDSZ) igazgatója beszélt a magyarországi munkaügyi konfliktusok tapasztalatairól, majd Kéri László politológus tartott előadást Magyarország politikai átalakulásáról, a választások hatásáról. A nap folyamán szó volt még az MSZOSZ VII. Kongresszusára való felkészüléséről, majd szekciófoglalkozásokra került sor. Idén is volt több kulturális program, városnézés, s a nyári egyetem résztvevői gondoltak az árvíz sújtotta települések megsegítésére is. A zenés est tombolájából befolyt összeget az árvízkárosultak megsegítésére ajánlják fel.

A Vasas Nyári Egyetem központi témája még mindig a gazdasági válság volt, emellett szó esett a választások hatásairól, és munkajogi, képzési kérdésekről is. A szervezők idén is színvonalas programmal, ismert előadókkal, szakértőkkel várták az érdeklődőket. A programot Káli Sándor polgármester nyitotta meg, aki szólt a város átalakulásáról, helyzetéről, és a rendezvény kapcsán kiemelte: Miskolc számára különösen fontos, hogy megmutassa, ajánlja magát a befektetők számára. Balogh Béla Vasas szakszervezeti elnök köszöntő szavai után a nyitóelőadást dr. Vértes András, a GKI Gazdaságkutató Zrt. elnöke tartotta. Mint fogalmazott, a világ és Magyarország is túl van már a válság mélypontján. A Gazdaságkutató legfrissebb előrejelzése szerint a magyar gazdaság az idén egy százalékkal nő, a GDP-arányos államháztartási hiány pedig 4 százalék lesz.
A felmérés szerint a bővülést főként az exportra termelő ipar támogatja, az intézet gazdasági hangulatra vonatkozó vizsgálatai mind az üzleti szférában, mind a lakosság körében emelkedést mutatnak. A program szerint ezt követően a Szakszervezetek és munkáltatók a gazdasági válságban - együtt vagy egymással ellentétben könnyebb túlélni? - című előadásra és konzultációra került sor, majd Bihall Tamás, a B.-A. Z. megyei Kereskedelmi és Iparkamara elnöke beszélt a felnőttképzésről, szakképzésről. Prof. Dr. Kiss György a Munka Törvénykönyve módosításának átfogó koncepciójáról tartott alőadást, az első nap végén pedig idén is megrendezték a résztvevők számára az ismerkedési estet, ezúttal az Avasi Bortanyán.

A Nyári Egyetem második napjának első előadásában dr. Kovács Géza, a Munkaügyi Közvetítői és Döntőbírói Szolgálat (MKDSZ) igazgatója beszélt a magyarországi munkaügyi konfliktusok tapasztalatairól, majd Kéri László politológus tartott előadást Magyarország politikai átalakulásáról, a választások hatásáról. A nap folyamán szó volt még az MSZOSZ VII. Kongresszusára való felkészüléséről, majd szekciófoglalkozásokra került sor. Idén is volt több kulturális program, városnézés, s a nyári egyetem résztvevői gondoltak az árvíz sújtotta települések megsegítésére is. A zenés est tombolájából befolyt összeget az árvízkárosultak megsegítésére ajánlják fel.