Ugrás a tartalomra

Adomány Szirmáról

Létrehozva
Szombaton rendezték meg a Szirma kupa kispályás labdarúgótornát a Miskolc-Szirma sportpályán, ahol a sporteseménynek külön aktualitást adott, hogy a felsőzsolcaiak számára gyűjtöttek.
Mint Jakó Imre főszervező elmondta, hagyomány már a labdarúgó torna, melyet minden évben megszerveznek, idén hét csapat mérkőzött meg egymással szombat délelőtt a sportpályán. A sport mellett nemes célt is kitűztek maguk elé, Csöbör Katalin országgyűlési képviselővel közösen gyűjtést szerveztek a felsőzsolcai árvízkárosultak javára. A sporttelep udvarán bent is állt a kamion, melyre az adományként érkezett, majd száz zsák ruha-, ágyneműt gyűjtötték össze.

szirmaadomany2.jpg

Csöbör Katalin azt mondja, tavaly nyáron éppen Felsőzsolcán tartottak egészség és sport napot, melyen akkor már rászorulóknak gyűjtöttek, most azonban a zsolcaiak szorulnak rá a segítségre. A ruhák mellett tartós élelmiszereket, ásványvizet, tisztítószereket, és bútorokat is gyűjtöttek, de van már felajánlás konyhai gépekre is. Az adományokat a hét elején kezdik kiszállítani Felsőzsolcára, de a jövő héten még várják az adakozó kedvűek jelentkezését.