Ugrás a tartalomra

Búcsú és tanévzáró szentmise

Létrehozva
Vasárnap, június 20-án lesz a felsőzsolcai Keresztelő Szent János-templom búcsúja. Reggel 9.30 órakor kerül sor a templomépítő plébános, Koncz Pál síremlékének megáldására.
Az ünnepi szentmisét, mely 10 órakor kezdődik, dr. Berkes László érseki helynök, mindszenti plébános mutatja be. Előtte megáldja a Felsőzsolcán szolgált papok emléktábláját. Utána, 11.40 órakor kerül sor a felújított katolikus iskola és az itt felállított új kereszt megáldására.
Ezen a vasárnapon minden katolikus templomban az árvízkárosultak megsegítésére gyűjtik a perselyadományokat.
Ugyancsak 20-án, vasárnap lesz a Fráter György Katolikus Gimnázium tanévzáró szentmiséje a minorita templomban 16 órától. Ezen a napon 19 órától lesz hallható itt a Szent Ferenc-kórus évzáró hangversenye.